23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

7. 'Ufka Yolculuk' kazananları ödüllerini aldı

Son Güncelleme: 15 NİSAN 2019 - TSİ 08:09

Server Gençlik tarafından düzenlenen “7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nda dereceye girenler, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.

Bu yıl yarışmacıların evrensel bir değer olan “Güzel Ahlak” konusunda bilinçlenmesinin amaçlandığı ödüllü kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle takdim edildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, "Güzel Ahlak" konulu konuşmanın ardından tasavvuf musikisi eserleri de icra edildi. Ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul, lise ve Arapça kategorilerinde toplamda 529.298 öğrencinin yarıştığı yarışmada dereceye giren adaylara iki kişilik umre seyahati artı para ve altın hediye edildi.

Ufka Yolculuk yarışmalarının tamamında 3 milyondan fazla kişinin katılımıyla kitap okuma alışkanlığın artırılmasına katkıda bulunuldu.

Merkezi ödül töreninden sonra Türkiye’nin dört bir tarafında illere özel ödül törenleri düzenlenerek illerde dereceye giren yarışmacılar ödülleriyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ufkayolculuk.com adresinde yer alıyor.