18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

istanbul Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İstanbul yangın kenti
Yangından Korunma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, İstanbul’un yangın açısından Avrupa’nın en riskli kenti olduğunu söyledi. Riskin girilemeyen dar sokaklardan, ahşap yapılardan, sanayi ve yerleşimin iç içe olmasından kaynaklandığını vurgulayan Kılıç, İstanbul’da yangın açısından birinci derece riskli bölgenin Tahtakale, Sultanhamam, Kapalıçarşı, Süleymaniye ve Galata olduğunu kaydetti.

Kış erken geldi hamsinin kasası 100 liraya çıktı
İstanbul’da sonbahar yaşanmadan erken bastıran kış koşulları balıkçıları da etkiledi. Balığa çıkılamaması nedeniyle hamsinin fiyatı arttı.

İstanbul'un bütçesi 18 bakanlığı geride bıraktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılı konsolide bütçesi 19 milyar 445 milyon lira olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi bu bütçesiyle 18 bakanlığın bütçesini geride bıraktı.

Hayata sis indi
Başta İstanbul ve Ankara’da etkili olan sis hava, deniz ve kara ulaşımını etkiledi. Yoğun sis nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara’ya inemeyen uçaklar Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirildi

İstanbul'da kar yağdı hayat durdu
İstanbul’da beklenen kar yağışı dün öğleden sonra başladı ve İstanbul trafiği saat 16.00’dan sonra neredeyse kentin her yerinde durma noktasına geldi. Türkiye’nin büyük bölümü, soğuk hava ve yoğun kar yağışı ile buz kesti. Tipi nedeniyle çatılar uçtu, binlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Yollarda mahsur kalan yüzlerce yolcu zorlukla kurtarıldı. Yurdun bir çok yerinde eğitime bugün de ara verildi

İstanbul'da bin 107 kar kazası
İstanbul’u etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı. İstanbul’da 1107 trafik kazası tespit edildi.

Havayı hoyratça tüketiyoruz
İstanbul’da yükselen onlarca gökdelen, sadece kentin eşsiz siluetini değil hava kalitesini de bozuyor. İstanbul’un en önemli hava koridorunda “sentetik perdeler” oluşturan gökdelenler, trafik yoğunluğunun yarattığı emisyonların doğal yollarla seyreltilmesini engelliyor.

Kar uyarısı işe yaradı
İstanbul'da kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Ancak İBB'nin yaptığı çağrı etkili oldu ve kentte büyük bir trafik sorunu yaşanmadı. İstanbul'da önceki gece başlayan kar yağışı dün de gün boyu sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın önceki gün yaptığı çağrı etkili oldu ve trafikte büyük bir sorun yaşanmadı. Yurt genelinde önümüzdeki hafta ayaz ve buzlanma artacak. İstanbul'da sert poyraz esecek

İstanbul ulaşımında kar zorluğu
İstanbul'da etkili olan kar yağışı Anadolu ve Avrupa yakasında etkisini sürdürüyor. Ancak akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle bazı bölgelerinde trafikte yoğunluk oluştu. Kar yağışının soğuk hava ile birleşmesiyle kayganlaşan yollarda birçok sürücü zor anlar yaşadı.

İstanbul'a lazerli siluet çalışması
İstanbul'da tarihi siluetin korunması ve kentteki yapıların mevcut büyüklüğünün tespiti amacıyla lazer teknolojisiyle 3 boyutlu kent modeli üretilecek. Kentin tüm bilgilerinin 3 boyutlu ortamda kayıt altına alınacağı yeni teknoloji sayesinde, binaların yükseklikleri de belirlenerek mevcut siluet eğrisi çıkarılacak.

Türklerin tercihi şehirde yaşamak
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkler yaşamak için şehirleri tercih ediyor. Araştırmaya göre en çok yaşamak istenen şehir ise İstanbul oldu Şehir hayatının tüm zorluklarına rağmen Türkler'in yaşamak için şehirleri tercih ettiği ortaya çıktı.

Kar yağışı etkili oluyor.
Yağış yarın da etkili olacak ancak yarın akşamdan itibaren soğuk hava da yağışlar da tüm yurtta etkisini artırıyor. Marmara'da perşembe geceden itibaren cuma günü boyunca etkili olacak kar ve fırtına hayatı etkileyebilecek, zorlaştırabilecek seviyelerde.

Bağcılar’da 'Nasıl Fatih Oldu' programı
Bağcılar Eğitim Kültür ve Çevre Derneği, bugün (29 Mayıs Salı) saat 21.00'de Bağcılar’da Fetih programı tertip ediyor.

İstanbul'da 10 bin kişi 2B'ye talip oldu
Satılmaya hazır 8 bin hektar 2B arazisinin bulunduğu İstanbul’da şimdiye kadar 10 binin üzerinde başvuru yapıldı.

Gök gürültülü şimşekli yaz yağmuru serinletti
Kavurucu sıcakların etkisini gösterdiği İstanbul, dün akşam sağanak yağışa teslim oldu. Vatandaşlar, yazlık kıyafetlerle yağmura hazırlıksız yakalanırken Üsküdar'da yıldırım düşen bir binanın çatısı yandı