10 Zilka'de 1445 | 19 Mayıs 2024 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

İstanbul ulaşımında kar zorluğu

Son Güncelleme: 31 OCAK 2012 - TSİ 09:51

Yoğun kar yağışı İstanbul'da yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Akşam saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle bazı bölgelerde trafik adeta felç oldu. İş çıkışı vatandaşlar, otobüslerden inerek evlerine yürüyerek gitmeye çalıştı.
İstanbul'da etkili olan kar yağışı Anadolu ve Avrupa yakasında etkisini sürdürüyor. Ancak akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle bazı bölgelerinde trafikte yoğunluk oluştu. Kar yağışının soğuk hava ile birleşmesiyle kayganlaşan yollarda birçok sürücü zor anlar yaşadı.
Bazı vatandaşlar ise otobüslerden inerek evlerine yürüyerek varmaya çalıştı. Avcılar'da durma noktasına gelen trafik nedeniyle yollar buz pistine döndü. Birçok araç yolda hareket etmekte güçlük çekti.
Küçükçekmece Halkalı Gümrük Yolu, İstasyon Caddesi, Bayramtepe güzergahlarında kar yağışı sebebiyle buzlanmalar oluştu. Yolların yokuş kısımlarında araçlar mahsur kaldı. Bu sırada arkada kalan araçların içindeki yolcular, araçlarından inerek, öndeki araçların ilerlemesine yardım etti.
Anadolu yakasında ise Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Ümraniye'de de bir çok araç buzlanma nedeniyle yolda kaldı.
Öte yandan İkitelli TEM Otoyolu'nda da yoğun kar sebebiyle trafikte aksamalar meydana geldi. Bazı sürücüler Mahmutbey gişelerini geçmeden geri döndü. Yoğunluğu gören sürücülerin ters istikametten ilerlemeye çalışması sonucu, trafikte sık sık aksamalar oluştu.
Tuzlama ekiplerinin yoğun çalışmalarına rağmen sokak aralarında sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.
İstanbul’da etkili olan kar akşam saatlerinde araç trafiğini yavaşlattı. Otobüslerin duraklara geç gelmesi nedeniyle duraklarda yığılma yaşandı. Avcılar’daki metrobüs durağında da akşam saatlerinde uzun süre yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar durağa gelen otobüs ve dolmuşlara hücum ederken bazıları da otostop ile yoluna devam etmeye çalıştı.
İstanbul trafiğinde bugün kar rahatlığı
İstanbul'da sürücüler, yetkililerin 'mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın' uyarısına uydu. Vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih etmesi ile İstanbul genelinde ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşanmadı.
İstanbul'da etkisini gösteren kar yağışı, aralıklarla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece boyunca ana yolları trafiğe açık tutmak için yoğun çaba harcadı. Çok sayıda belediye aracı tuzlama ve yol açma çalışmaları için hazır bekletiliyor.
Sabah saatlerinde trafikte ortaya çıkan tablo vatandaşları uyarıları dikkate aldığını ortaya koydu. Normal günlerde yoğunluğun yaşandığı noktalar, kar yağışı olmasına rağmen açık olduğu gözlendi.
HABER7