18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

İstanbul'da kar yağdı hayat durdu

Son Güncelleme: 17 OCAK 2012 - TSİ 14:07

İstanbul’da beklenen kar yağışı dün öğleden sonra başladı ve İstanbul trafiği saat 16.00’dan sonra neredeyse kentin her yerinde durma noktasına geldi. 
İş çıkışı evine gitmek isteyen vatandaşlar duraklarda, araçlarda ve yollarda mahsur kaldı. Sirkeci-Harem arasındaki arabalı vapur seferleri bir süre çalışmadı. Boğaziçi Köprüsü kısa süreli trafiğe kapatıldı. Sarıyer, Kavacık ve Maslak’ta tipi nedeniyle zor anlar yaşandı. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM, 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile yollarda ve meydanlarda kar mücadelesi yaptı.
Kar yağışının İstanbul ve yurdun büyük bölümünde bugün de sürmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, İstanbullular’ı buzlanmaya karşı uyardı. 
 
Kış şartları ülke genelinde etkili oluyor
Türkiye’nin büyük bölümü, soğuk hava ve yoğun kar yağışı ile buz kesti. Tipi nedeniyle çatılar uçtu, binlerce köy yolu ulaşıma kapandı.  Yollarda mahsur kalan yüzlerce yolcu zorlukla kurtarıldı. Sivas-Erzincan karayolunun Kızıldağ mevkisinde araçlarda mahsur kalan 250 kişi Karayolları bakımevinde konuk edildi. Tunceli - Erzincan karayoluna da dün akaşam çığ düştü. Bazı uçak seferleri iptal edildi. Bazı il, ilçe ve köylerde  eğitime kar tatili arası verildi.  Kuzey ve doğu bölgelerinde hayatı felç eden kar yağışından Akdeniz Bölgesi bile nasibini aldı.
Yurdun bir çok yerinde eğitime bugün de ara verildi:
Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve ortaöğretime ara verilen yerler şöyle:  Tunceli, Konya,Kırşehir’in, Ordu, Nevşehir,Yozgat, Bingöl, Tokat, Sivas, Zonguldak, Sinop ve Tunceli, Bursa, Karabük ile Aksaray'a bağlı bazı ilçe ve köyler...
Hürriyet