18 Zilhicce 1445 | 25 Haziran 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Hayata sis indi

Son Güncelleme: 6 OCAK 2012 - TSİ 11:44

Başta İstanbul ve Ankara’da etkili olan sis hava, deniz ve kara ulaşımını etkiledi. Yoğun sis nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara’ya inemeyen uçaklar Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirildi
İstanbul’da önceki akşam saatlerinde hava ve deniz ulaşımında aksamalara neden olan yoğun sis, gece de etkili oldu. İstanbul Boğazı’nı etkisi altına alan sisli hava gece yarısından sonra tüm şehri sardı. Kentin alçakta kalan kısımlarında görüş mesafesi yaklaşık 2 metreye kadar düştü. Sürücüler önlerini görmekte güçlük çekerken, nemli hava nefes almayı da güçleştirdi.
Yoğun sisten dolayı görüş mesafesinin çarşamba akşamı 250 metreye kadar düştüğü İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapamayan uçaklar, havada tur atmak zorunda kaldı. Uçaklarda gecikmeler meydana geldi.
Atatürk Havalimanı’na inemeyen Türk Hava Yolları’nın Dalaman, Adana, Elazığ’dan gelen uçakları ile özel bir havayolu şirketinin İzmir’den gelen yolcu uçağı, Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı. Ankara’da da yoğun sis nedeniyle Esenboğa Havalimanı’na uçaklar inemedi. Ankara’ya sefer düzenleyen havayolu şirketleri, sisten dolayı inişlerin olmadığı anlarda sisin etkisini yitirmesini bulundukları meydanlarda beklemek zorunda kaldı. 
MİLLİYET