13 Safer 1442 | 1 Ekim 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mevlid Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Mevlid Kandili Özel: Es-Sâdık Aleyhisselam
İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimizin (sas) dünyaya teşrifinin yıldönümü olan dün (12 Rebiülevvel 1433 - 3 Şubat 2012 Cuma), Taksim Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde “es-Sâdık” temalı mevlid kandili programı düzenledi. Saat 20.30 başlayan program uydudan, internetten, tv'lerden ve AKRA FM’den canlı yayınlandı.

‘Peygamberimiz mutlak hakikati aktardı, bize düşen sadâkattir’
BİNDER'in düzenlediği “es-Sâdık” temalı mevlid kandili programında konuşan Doç. Dr. Ekrem Demirli, “Peygamber Efendimiz, Allah’u Teâlâ’nın lütfüyle mutlak hakikati tam gördü, doğru bilgilere eksiksiz ulaştı, bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde bize aktardı. Bize düşen ona sadakat göstermektir, sıddıklık makamına ulaşmaya gayret etmektir” dedi.

Tokat’ta Mevlid Kandili: es-Sâdık Aleyhisselam
Tokat Çevre ve Kültür Derneği, Peygamber (sas) Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü haftası olması vesilesiyle 19 Rebiülevvel 1433, 11 Şubat 2012 Cumartesi akşamı, 26 Haziran Kültür Sarayı’nda “es-Sâdık” temalı kandil programı tertip ediyor. Programda Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Abdullah Karaman’ın konuşma yapacak.