10 Zilka'de 1444 | 30 Mayıs 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

tse Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çin malı ürüne Türkiye seddi
TSE, kalitesiz ve insan sağlığına zararlı Çin mallarının Türkiye'ye girişini durduracak. Oyuncaklar ve gıda maddeleri bundan böyle Çin'de incelecek. TSE onaylı ürünler ülkemize girecek.

KKTC'de din hizmetlerine TSE standardı
KKTC'de ilk kez bir kamu kuruluşu TSE Kalite Yönetim Belgesi almak ve hizmet kalitesini artırmak için harekete geçti. KKTC Din İşleri Dairesi ile TSE arasında, bu yönde 22 Aralık'ta bir protokol imzalanacak.

İnternet siteleri de TSE'li olacak
ODTÜ ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde internet sitelerinin uluslararası standartlara uygunluğunu belirleyen ve belgelendiren Türkiye'nin ilk ve tek akredite İnsan-Bilgisayar Etkileşimi laboratuvarı hizmet vermeye başladı.

TSE, Kamerun'da hizmete hazırlanıyor
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Kamerun'daki araç muayenesinden, akaryakıt istasyonu denetimlerine kadar tüm hizmetlerin TSE tarafından verilmesi için ön mutabakat sağlandığını söyledi.

'Helal Hizmet' genişliyor
Türk Standartları Enstitüsü (TSE), helal belgelendirme faaliyetleri kapsamında yemek fabrikaları, lokantalar, kafeteryalar, pastaneler, marketler, hızlı yemek servisi yapan yerler için ''Helal Hizmet Belgesi'' vermeye başladı.Helal hizmet belgeleri için yemek fabrikaları, toplu yemek mutfakları, lokantalar, kafeteryalar, pastaneler, hızlı yemek servisi yapan yerler...

TSE ile yetkilendirme protokolü
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, düzenleme görev ve yetkisi kapsamında bulunan tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan ambalajların, tankların ve kapların, bir kısım test, sertifikalandırma ve muayenesiyle ilgili iş ve işlemleri yapmak üzere Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yetkilendirme protokolü imzalayacak.

Ambulanslarımız içler acısı!
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, yaptıkları denetimler sonucu birçok ambulansın kullanım dışı bırakılması gerektiğinin ortaya çıktığını bildirdi

TSE, yerli 'yeşil bina' sertifikası verecek
Çevreci konut üretmek isteyen, ancak yurt dışındaki kuruluşların talep ettiği astronomik rakamları karşılamakta zorluk çeken Türk müteahhitlerin sesini dinleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE), "yeşil bina sertifikası" verme yolundaki çalışmasını tamamladı. TSE, sertifikayı "Güvenli Yeşil Bina" olarak hizmete sunacak.

Pos-kasada sıkı rekabet
Yaklaşık 3 milyon esnafın kullandığı yazar kasa ve POS cihazlarının değişimi için geri sayım başladı. POS-yazar kasa üreten firmalar yetki için Maliye Bakanlığı'na başvurdu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugüne kadar 3 firmanın onay talebinde bulunduğu belirterek, TÜBİTAK ve TSE'nin teknik incelemelerinin devam ettiğini söyledi.

Helal gıdada ortak logo
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Doğu Anadolu Proje Koordinatörü İbrahim Seyhan, pazarda daha etkin olmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve TSE’nin helal gıda konusunda ortak logo ile piyasada yer almak için gün saydığını söyledi.

Helal gıdaya TSE damgası
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Avrupa'dan 5 firmanın helal gıda belgesi almak için TSE'ye başvurduğunu belirterek, "Avrupa'ya da açılacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Avrupa'da da helal belgesi vermeye başlayacağız" dedi.

Her 3 asansörden 2’si kullanılamaz durumda
Türkiye genelinde 2013 yılında yapılan denetimler sonucunda her 3 asansörden 2’sinin kullanılamaz durumda olduğu ortaya çıktı.

TSE'de 'Yıldızlı Sertifika' Dönemi!
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Mart ayından itibaren standardın üzerinde kaliteyle ürün üreten firmalara "TSE Yıldız" ve "TSE Çift Yıldız" belgesi verileceğini açıkladı.

Ortadoğu'ya ihracatta önce TSE onayı
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) 200 milyar dolara yaklaşan uluslararası uygunluk değerlendirme pazarında, Ortadoğu ve Afrika açılımı başlatıyor.

10 milyar dolarlık 'standart' gelir
Türkiye , Körfez ve Ortadoğu sermayesinden daha çok pay alabilmek için yeni bir alan buldu. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, müteahhitlik hizmetinden sonra ikinci en büyük hizmet gelirine ulaşılabileceğini açıkladı.