18 Recep 1442 | 2 Mart 2021 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Muharrem Nureddin Coşan Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
13 Safer 1427 yâd konuşması
Avustralya’nın Brisbane şehrinde, 13 Safer 1427 / 13 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilen “Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’yi Yad Programı”nda, Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi’nin yaptığı konuşmayı yâd günü vesilesiyle istifadenize sunuyoruz.

Berat Kandili Tebriği
Lütfen, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile Kur'an-ı Kerim'i idrak edecek şekilde okuyunuz. Gönüllerimize gerçek sevginin tadının tattırılması dileğiyle Berat Gecenizi tebrik ederim.

Hicri Takvim’in hayatımızdaki önemini idrak edelim
Avustralya’nın Brisbane şehrinde, 13 Safer 1427 / 13 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilen “Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’yi Yâd Programı”nda Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi’nin yaptığı konuşmayı, Hicri yeni yıl münasebetiyle sadeleştirerek istifadenize sunuyoruz.

‘Aşure gününü en güzel şekilde değerlendirelim!’
Değerli AK Radyo dinleyenleri… Ayrı ayrı her birinizin Hicri yeni yılınızı, Muharrem ayınızı ve Aşure gününüzü tebrik ederim. En samimi duygularımla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dilerim.

Kurban ibadetinle kardeşini kendine yakın ettin…
Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, 8. Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında, kurban ibadetini layıkıyla yerine getirerek, Endonezyalı gerçek ihtiyaç sahibi kimselere kurban etlerini “ilk elden” dağıtmaya başladı.

14 Şevval 1435 Cumhurbaşkanlığı Seçim Açıklaması
Atalarımın özü, kökeni, fedakârlıkları, hizmetleri ve gayretlerimiz itibariyle bu coğrafyada kendini ifade hakkını kullanmam, görüşlerimi dileyenlerle paylaşmam normaldir, doğaldır. Bu çerçevede nasihatlerimden azami istifade için iyi niyet; duru, saf, zinde, tarafsız bir muhakeme becerisi ön şartlardandır.

Hacer Muhterem Coşan Camii ibadete açıldı
Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Sevgi Vakfı tarafından yapımı tamamlanan Hacer Muhterem Coşan Camii, hicri 2 Zilhicce 1435, miladi 26 Eylül 2014'de Cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı. Açılış programı saat 11.00’de Kur'an-ı Kerim tilavetiyle basladı ve ilahilerle devam etti. Cuma namazının ardından Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi, programa iştirak eden binlerce seveniyle tek tek musafahalaştı.

M. Nureddin Coşan: Özgürlüklerle ilgili yollar kat edildi
"Özgürlüklerle ilgili beklentilerimizde, uzunca bir süreç sonrası bazı ümit ışıkları yanmış, bir takım merhaleler aşılmış, yollar kat edilmiştir. Bu bağlamda, mevcut idareci ve yetkililere SAĞDUYU'lu desteğimiz bu seçim için yeniden gündemdedir: