3 Rebi'ül-evvel 1442 | 20 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Diyanet İşleri Başkanı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Moskova'ya Camii inşaatı için teknik heyet
Rusya'nın başkenti Moskova'da temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin'le Moskova Büyükelçiliği Konutu'nda bir araya geldi.

'Din görevlileri sosyal bilimlerle ilgili de okuma yapmalı'
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, din görevlilerinden İslami ilimler yanında sosyal bilimlerle ilgili kitaplar da okumalarını istedi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, telekonferans aracılığıyla Adana'daki din görevlilerine seslendi.

Mehmet Görmez: Dinler arası diyalog olmaz!
Kazakistan'da konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Dinler arası diyalog olmaz, din adamları arasında diyalog olur” diye konuştu.

'Beraat, beri olmayı öğretir'
Rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayının habercisi Berat Kandili bugün idrak edilecek.

Ramazan festivale dönüşmemeli
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez, dün düzenlediği basın toplantısında, Ramazan’daki gösterişli davetleri eleştirdi.

Namazın önündeki engeller kalkıyor!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 'Camiler yapılırken bugün yaklaşık 8 milyonu bulan engelli kardeşlerimizi yok saymak başta Diyanet olmak üzere hepimizin ortak kusurudur' dedi.

Berat Kandili bu gece idrak edilecek
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cenabıhakk'ın lütuf ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunun yaşanacağını, kaynaklarda rahmet, icabet, gufran ve takdir olarak isimlendirilen berat gecesinin, af, arınma ve kurtuluş gecesi olduğunu belirtti.

İstanbul'a İslam üniversitesi gerek!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul'da ''Gelenekten Geleceğe Avrasya'nın İslam Ufku'' ana temasıyla düzenlenen 8. Avrasya İslam Şurası'nda yaptığı konuşmada, İslam dünyasında bugün yaşanan sıkıntılara da dikkati çekti.

İslam dünyası kendisini arıyor
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam dünyasının çok önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, ''İslam dünyası kendisini arıyor. Kendisiyle buluşmaması için de çok büyük çabalar ve zorluklarla karşı karşıya'' dedi.İran İslami ve Kültürel İşler Bakanı Muhammed Bagher Hurremşad ve beraberindeki heyet, Görmez'i ziyaret etti.

Kamerun'a İmam Hatip Lisesi yapılacak
Kamerun'da Müslümanların en büyük talebinin imam hatip lisesi olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, burada İmam Hatip yapılması için çalışacaklarını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı'ndan Yılbaşı ve Noel uyarısı
Her yılbaşından iki hata yapıldığını aktaran Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez, şöyle devam etti: "Hem bilgi olarak hem uygulama olarak iki hatayı yapıyoruz. Birincisi Noel ile yılbaşını birbirine karıştırıyoruz. Tamamen Hıristiyanlığın bir simgesi haline gelen Cristhmas dediğimiz Hz. İsa'nın doğum ayininin gerçekleştiği 24 Aralık ve 25 Aralık, bazı yerlerde de

İslam âlemi Mevlid Kandili'ni kutluyor
Bugün, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sas)'in doğduğu gece olan Mevlid Kandili. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Camiler sürekli açık kalsın
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ankara’da cami dernek başkanları ile bir araya geldi. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Gönlüm şunu istiyor; sokak çocuklarının bile sığınabildiği yer Allah’ın evleri olsun.

Manevî kalkınma çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Kalpleri birleştirmeyen bir topluluk milletin kalplerini birleştiremez. Yaptığımız bütün işlerde asıl aramamız gereken şey acaba bu yaptığımız yüce Rabbimizi razı ediyor mu? Biz Rabbimizi razı etmeden, cemaatimizi zaten razı edemeyiz. Maddi kalkınmayla birlikte bir ülke, bir millet eğer manevi hayatını ayağa kaldıramazsa ahlaken yücelmezse, o milletin yer yüzünde kalması mümkün değildir" dedi.

Rabbimizi razı etmeden cemaati razı edemeyiz
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet işleri teşkilatında 128 bin personelin olduğunu belirterek, ‘’Personelin yüzde 75’i köylerde, yüzde 25’i de şehirlerde görev yapıyor.Ama halkımızın dağılımı nasıl, tam tersi. Aslında bu açıdan baktığımızda çok ciddi bir enerji israfımız ve çok ciddi bir insan israfımız var’’ dedi.