17 Şaban 1445 | 27 Şubat 2024 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

dengeli beslenme Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sağlıklı bir kalbe sahip olmak için...
Kalp ve damar hastalıkları, batı ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de en yaygın ölüm nedenlerinden bir tanesi. Kalp sağlığını korumanın yolu önce tedbir almaktan geçiyor. Sağlık için dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stres, sigaradan uzak durmak önemli.

Nüfusun yüzde 66'sı obezite tehlikesiyle karşı karşıya
Beslenme ve Diyet Uzmanı Emine Yüzbaşıoğlu, bu artışın en önemli sebebinin modern yaşamın getirdiği hareketsizlik, düzensiz beslenme ve fast food tüketimi olduğunu vurguladı.

Kış öncesi bağışıklığı güçlendirecek besinler
Yaklaşan kış günleriyle birlikte hastalık riski de artıyor. Vücudumuzu doğal yolla korumanın yöntemi yine doğanın bize sunduğu besinleri tam mevsiminde, doğru ve dengeli tüketmekten geçiyor.

Gençlere 'sıfır beden' yerine sağlıklı beslenme eğitimi
Hükümet, gençler arasında yaygınlaşan sıfır beden çılgınlığına karşı harekete geçti. Çoğu zaman ölümle sonuçlanan anoreksiya hastalığının önüne geçmek için önemli bir adım atılıyor.

En iyisi dengeli beslenme!
Son dönemin karbonhidratı yasaklayan et ağırlıklı diyetleri de protein fazlasının zararları üzerine yapılan çalışmayla tartışmaya açıldı. Uzmanlara göre dengeli beslenme en iyisi.

Çocuklarınızı bu besinlerden uzak tutun
Salam, sosis, cips, çiğ yumurta, hazır meyve suyu gibi gıdaların çocukların sağlığına zarar verdiğini belirten uzmanlar, aileleri uyardı.

1 adet kivi 1 kilogram portakala denk
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, vitamin ve mineraller yönünden çok zengin olan kivinin günlük olarak tüketilmesini önerdi.

Beslenmenin rehberi hazırlandı
Türkiye’ye yönelik “toplu beslenme rehberi” hazırlandı. Lokantalar, üniversiteler, resmi kurumlar dahil olmak üzere dağıtılacak rehberde, geleneksel beslenme alışkanlıkları, yaşa ve kiloya göre beslenme ve pratik beslenme yolları gösteriliyor.

Virüsten korunmanın en etkili yolu; doğru beslenme, güçlü bağışıklık
Uzmanlar, mevsimsel nezle ve gribal enfeksiyonlardan farklı olarak yaygınlık gösteren virüsten(COVID-19) korunmak için önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Kışın kapalı ortamlarda kalınması ve yurt dışı seyahatlerle yaygınlık kazanan virüsten korunma yöntemleri diğer grip türlerinden hiç farklı değil ve gayet basit.