16 Zilka'de 1445 | 25 Mayıs 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

italya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İtalya ve İspanya IMF'lik oldu
IMF, krizdeki ülkelere kısa vadeli kredi verilmesini gündeme aldı. İtalya ve İspanya'ya ilk aşamada 50 milyar euroluk kredi dilimi kullandırılacak

S&P, 24 İtalyan bankanın notunu kırdı
Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), 24 İtalyan bankası ve finansal kurumun notlarını düşürdü.

Euro kurbanları
Euro'nun getirdiği rekabete dayalı verimlilik ekonomisine ayak uyduramayıp batan Avrupa ülkelerinin liderleri birer birer koltuklarını kaybediyor. Kriz bugüne kadar altı lideri koltuğundan etti. Yedincisi de Fransız lider Sarkozy olabilir.

Ekonomik kriz Avrupa'yı sarsıyor
ABD'de başlayan ve dalga dalgaya tüm dünyaya yayılan ekonomik krizden, özellikle bir zamanların "zengin ve oldukça rahat" Avrupa ülkelerinin etkilenmiş olması gözlerin eski kıtaya çevrilmesine sebep oldu.

Dolar/TL yine 1.80’i gördü
İtalya’nın borçlanma maliyetindeki artışın, Avrupa’daki borç krizinin kötüleştiğine işaret etmesi endişesiyle bayram tatili öncesi 1.76’lı seviyelerde olan dolar dün sabah piyasaların açılmasıyla 1.80’in üzerine çıktı.

Euro Bölgesi, bir not darbesi de Fitch’den yedi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Euro Bölgesi’ndeki 5 ülkenin uzun vadeli kredi notunu düşürüp, not görünümlerini de “negatif”e çevirdi. İtalya, İspanya ve İrlanda’nın zayıf finansal yapısı ve piyasalarda yaşanabilicek sert hareketlere karşı kırılgan ekonomiye sahip olduğunu açıkladı.

Zeytinyağı fiyatları dibe vurdu
Halihazırda finansal ve ekonomik krizle boğuşan İspanya, İtalya ve Yunanistan şimdi de zeytinyağı kriziyle karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. İspanya’daki üretim bolluğu fiyatları aşağı çekerken, Türkiye’de fiyat düşüşü raflardan ziyade üretici kanadında hissediliyor.

İtalya S&P'yi bastı
Verdiği tartışmalı not indirimi kararlarıyla dünya kamuoyunun gündeminden düşmeyen ABD'li kredi derecelendirme kuruluşu Satandard&Poor's (S&P), bu kez İtalyan savcıların hışmına uğradı.

İtalya da yardım istemek zorunda kalabilir
Avusturya Maliye Bakanı Maria Fekter, finans piyasalarından borçlanmak için yüksek faiz ödeyen İtalya’nın gelecek aylarda Avrupa Birliği’nden (AB) yardım istemesi ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

İtalya'da gençlerin yüzde 36.2'si işsiz
İtalya'da gençler arasındaki işsizlik son 20 yılın en yüksek rakamına ulaştı.

İtalya, saraylarını ve kalelerini satışa çıkardı
Kamu borcu 1.18 trilyon euroya ulaşan İtalyan hükümeti ve ülkenin çok sayıda kent yönetimi ve kumu kuruluşları, gelir elde etmek amacıyla milyarlarca euroluk gayrimenkulü satışa çıkardı.

İtalya kimsesiz çocukları sınır dışı etti
Uluslararası bir sivil toplum örgütü, İtalya’nın 2011 ile 2016 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde ülkeye gelen 62 bin 672 refakatsiz mülteci çocuğu sınırdışı ettiğini açıkladı.

AB'den sığınmacıları engellemek için ilginç karar
Avrupa Birliği, İtalya'ya sığınmacı akışına engel olmak için ilginç bir yönteme başvurdu. AB, Libya'ya şişme bot ve deniz motoru ihracatını durdurma kararı aldı.

İtalya'da İşsizlik Sorunu
Avrupa'da mali krizi derinden yaşayan ülkelerden İtalya'da yaklaşık 15 milyon kişinin ekonomik zorluk çektiği bildirildi.

İtalya’da köprü çöktü
İtalya’nın kuzeybatısındaki Cenova kentinde A10 otoyolundaki Morandi Köprüsü’nün bir kısmı dün yerel saatle 11.30 civarında çöktü. Yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki köprünün her iki şeridi de çökerken, çok sayıda araç zemine çakıldı, bazı araçlar ile binalar köprünün enkazında kaldı.