21 Zilhicce 1441 | 11 Ağustos 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

‘Fıtrata uygun yaşam’ Whole Living yayında...

Son Güncelleme: 28 KASIM 2019 - TSİ 17:16

Gerçek fıtrata uygun bir hayat tarzı ve iç huzura erişilmesi için insanlığa katkı sağlamayı amaçlayan Whole Living yayın hayatına başladı.

Hızla değişen ve dönüşen dünyada, insan olarak temel ihtiyaçlarımız ve varoluş gayemiz hep aynı çizgidedir.”diyerek yola çıkan ‘Whole Living’ tam da bu cümleyle bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Fıtrata; varoluş gayesine uygun bir yaşam tarzı ile aslında günlük sorunların üstesinden gelinebileceğini ve yaşanabilir bir dünya ile nesillerin esenliğinin de sağlanabileceğini ortaya koyuyor.

Whole Living, günümüzün hızlı ve modern yaşam koşullarında; çalışma temposuyla ev ve iş arasında mekik dokuyan, sağlıklı beslenmeyi ihmal eden, spor yapmaya fırsat bulamadığı için popüler diyet listeleriyle zayıflamaya çalışan, stres ve kronik halsizlik sorunlarıyla baş etmeye çalışanlara bir çözüm önerisinde bulunuyor: “Yaşam tarzı değişikliği”.

Server Europe Vakfı tarafından; bu maksatla hazırlanan özel web sayfasında; “Whole Living” gerçek fıtrata uygun bir hayat tarzı ve iç huzura erişilmesi için insanlığa katkı sağlamayı amaçlamaktadır” İfadesi dikkat çekiyor.

Peygamber Efendimiz’in (S.A.S.) dünyayı teşrifinin yıl dönümü olan 12 Rebi'ül-evvel 1441 - 9 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan dijital platformda; ilmi verilere dayalı makaleler yer alıyor.

“Doğal Yaşam”, “Fitness”, “Gıda ve Sağlık”, “Sağlıklı Tarifler” gibi kategorilerde ilgi çekici konular ve bilimsel makalelerin yer aldığı Whole Living dijital platformu, Türkçe ile birlikte İngilizce, Arapça ve Almanca olmak üzere 4 dilde yayın yapıyor.

Whole Living’in sağlıklı ve dengeli bir yaşam için belirlediği hedefler ise şu şekilde: “Bireysel gelişime katkı sağlamak”, “Doğayı ve onu koruma bilincini, bütün canlıların hakkını gözeterek aşılamak”, “Kritik analitik düşünme ve muhakeme yeteneğini geliştirmek”, “İdeal bir sosyal yaşam için çaba sarfetmek”.

Bu amaçlar etrafında kaleme alınan makalelerin arasında; sağlıklı besin tarifleri, egzersiz önerileri, güncel sağlık sorunlarına yaklaşımlar gibi birçok ilgi çekici başlık yer alıyor.

Whole Living’in ‘Fıtrata uygun yaşam’ modeliyle ilgili ayrıntılar; wholeliving.global/tr adresinde ve sosyal medya hesaplarında yer alıyor.