10 Zilka'de 1445 | 19 Mayıs 2024 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Yetim Çocuklar İçin Hatıra Ormanı

Son Güncelleme: 18 MART 2014 - TSİ 11:40

ÇEKÜD ve İnsani Yardım Vakfı işbirliği ile İstanbul Şile Otoyolunun Kömürlük   mevkiinde  Yetim Çocuklar Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Üç bin çam fidanı dikiminin gerçekleştirildiği etkinliğe, İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonu ile İstanbul’un birçok ilçesinden yetim çocuklar ve onlara destek veren ailelerin yanısıra ÇEKÜD ve Vakıf yetkilileri katıldı. 

Şenlik havasında gerçekleşen fidan dikimi etkinliği katılımcılara yapılan ikramla sona erdi.

Manisa’da da Fidan Dikim Şenliği Yapıldı

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği, Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulubü ve Hafsa Sultan Hanımlar Derneği işbirliği ile 15 Mart 2014 tarihinde Manisa CBÜ yerleşkesi civarında Büyük Sümbüller Köyü yolundaki alanda fidan dikimi yapıldı.

Fidan dikim etkinliğine Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Prof.Dr. Ahmet Türk, Prof.Dr. Yüksel Abalı, Doç.Dr.Emin Uğurlu, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Yüksel, Manisa Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇEKÜD İl temsilcisi İbrahim Gümüş, Manisa ‘da yapılan bu etkinliğin bu yıldan sonra geleneksel hale dönüşeceğini kaydederek, tohumdan fidana projesi için de çalışma başlattıklarını söyledi.

Türkiye’de şu anda sağduyulu çevrecilik anlamında, kulvarda tek olduklarını söyleyen Dikici ise, akademisyenlerle fidan dikiminin bir onur olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Fidan dikimi ve konuklara yapılan ikram sonrasında, Sümbüller Köyü kahvesinde semaver çay keyfi yapıldı.

cekud.org.tr