21 Zilka'de 1441 | 12 Temmuz 2020 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Geç kalanlar sınava giremeyecek

Son Güncelleme: 10 HAZİRAN 2019 - TSİ 10:25

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 15 ve 16 Haziran’da yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2019-YKS’ye girecek adaylar için sınavda dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin hatırlatmaları içeren videoya yer verdi.

Adayların sınav saatinden en az bir saat önce sınav binalarında hazır olması gerekiyor. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında 10.00, öğleden sonra oturumlarında saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adaylar, cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, çantayla sınava giremeyecek.

Ehliyet kabul edilmeyecek

T.C. kimlik kartı edinme sürecinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı ve mühürlü “Geçici Kimlik Belgesi”nin aslı da geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Sürücü belgesi, öğrenci kimlik kartları, basın kartı, avukat kimliği, kurum kimlikleri ve ikamet izni sınava girişte belge olarak kabul edilmeyecek.

Gözlük, su, ulaşım kartı serbest

Adaylar ve görevliler yanlarında alyans, şeffaf numaralı gözlük, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, şeffaf pet şişe içerisinde su ile sınava katılabilecek.

Milliyet