20 Cemaziyelevvel 1445 | 4 Aralık 2023 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Hindistan'da gemi kazası: 105 ölü

Son Güncelleme: 1 MAYIS 2012 - TSİ 08:28

Hindistan'da meydana gelen gemi kazasında ölenlerin sayısının 105'e yükseldi, kayıp 100 kişinin kurtarılması için arama çalışmaları devam ediyor. 
Hindistan'ın kuzeydoğusundaki Assam eyaletinin Brahmaputra Nehri'nde istiap haddinin üzerinde yolcu taşıyan bir geminin fırtınada ikiye bölünmesi ve batması nedeniyle ölenlerin sayısı 105'e yükseldi.
Assam eyaleti polisi, Brahmaputra Nehri'nde batan geminin haddinden fazla dolu olduğunu belirterek, şimdiye kadar kazada ölenlerin sayısının 105 kişi olduğunu, kayıp 100 kişinin arandığını söyledi.
Polis, kurtarma görevlilerinin çalışmaları sırasında şiddetli rüzgar ve yağmurla mücadele ettiklerini, hava koşullarının kötülüğü ve görüş mesafesinin çok düşük olması nedeniyle kurtarma çalışmalarına yarına kadar ara verildiğini bildirdi.
Görgü tanıkları ise çok eski olan geminin ikiye bölünerek battığını açıkladı.
Çoğu bölgedeki çiftçiler ve onların ailelerinden oluşan yolcuların dışında gemide, pirinç çuvalları ve diğer maddelerin bulunduğu, ancak kurtarma botları ve can yeleklerinin olmadığı ileri sürüldü.
Öte yandan parlamentonun alt meclisinde Assam eyaletini temsil eden Başbakan Mahmohan Singh, kazadan dolayı çok üzgün olduğunu söyledi.
Başbakan Manmohan Singh, kazayı ''trajedi'' olarak nitelendirdi ve hükümetin gereken yardımı yapacağını söyledi.
TRT