6 Rebi'ül-evvel 1442 | 23 Ekim 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sel felaketi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Dere yataklarında ev yıkımı başladı
Samsun'da yaşanan sel felaketinin ardından bir dizi önlem alındı. Acilen yıkılması gereken evlerin yıkımı başladı. Bunların başında ise bütün sel olaylarında en fazla can kaybı ve hasarın yaşandığı dere yataklarındaki konutların yıkılması geliyor.

Doğu Karadeniz'i sel ve hortum vurdu
Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde etkili olan yağışlar sel taşkınlarına neden oldu. Birçok yeri su bastı. Rize'de ise hortum limanları vurdu

Pakistan için acil yardım çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) 5 milyona yakın insanın etkilendiği ve 400 kişinin ölümüne yol açtığı bildirilen Pakistan'daki sel felaketi mağdurlarına yardım çağrısında bulundu.

Selin faturası ağır oldu
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran beldesindeki sel felaketinde 3 kişi hayatını kaybetti.

Edremit Körfezi'nde sel
Balıkesir'in Edremit, Burhaniye ve Gömeç ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı, çok sayıda hayvan telef oldu. Edremit Körfezi'nde akşam saatlerinde yaklaşık bir saat etkili olan kuvvetli yağış, su baskınlarına ve sele yol açtı.

Nijerya'nın acil yardıma ihtiyacı var
Sel felaketi yaşayan Nijerya'nın acilen 38 milyon dolar yardıma ihtiyacı olduğu açıklandı Birleşmiş Milletler, Nijerya'daki sellerin 2,1 milyon insanı etkilediğini, acil yardım için 38 milyon dolara ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Cakarta'da selin bilançosu: 20 ölü
Endonezya'nın başkenti Cakarta'da sel felaketinin yaraları sarılıyor.

Selde ölenlerin sayısı 55'e yükseldi
Mozambik'teki sel felaketinde ölenlerin sayısı artıyor. Afet Yönetimi Kurumu'nun sözcüsü Rita Almeida, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, ay ortasından bu yana sellerde yaşamını yitirenlerin sayısının son iki günde 7 kişinin ölmesiyle 55'e çıktığını belirtti.

Hindistan'da ölenlerin sayısı bine yaklaştı
Hindistan'ın kuzey kesiminde bir haftadır etkili olan muson yağmurlarının neden olduğu sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısının bine yaklaştığı bildirildi.

120 yılın felaketi
Bosna-Hersek ve Sırbistan, aşırı yağmur sonrası nehirlerin taşmasıyla son 120 yılın en kötü sel felaketini yaşıyor