28 Zilka'de 1443 | 27 Haziran 2022 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yâd Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
M. ZÂHİD KOTKU HOCAEFENDİ İSKENDERPAŞA CAMİİ'NDE YÂD EDİLDİ
20. yüzyılın önemli mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 118. yıldönümnde Fatih İskenderpaşa Camii'nde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi.

Prof. Dr. Yaren: Sıdk makamına sadıklarla beraber olunarak ulaşılır
20. yüzyılın önemli mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 118. yıldönümünde, Fatih İskenderpaşa Camii'nde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla, AKRA FM’de ise 16 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla yâd edildi.

1433 YÂD GÜNÜ HATİM DUYURUSU…
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Esad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, doğumunun Hicri yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd ediliyor. Esad Coşan Hocaefendi doğumunun 76. yılında, Hicri 13 Safer 1433, Miladi 7 Ocak 2012 Cumartesi günü akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde yâd edilecek.

Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi yâd edildi
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 76. yıldönümü vesilesiyle yâd edildi. Esad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 15 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, İskenderpaşa Camii’nde ise akşam namazını müteakiben severleri tarafından anıldı.

M. Es'ad Coşan Hocaefendi’ye göre sıdk, sadakat ve doğruluk
İlim, fikir ve gönül önderi muhterem Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’yi, dünyaya gelişinin yıldönümü olan her hicri yılın Safer ayının 13’ünde yâd etmekteyiz. Merhum Es’ad Coşan Hocaefendi’yi farklı bir yönüyle anlamaya ve anlatmaya gayret edeceğiz.

13 Safer 1427 yâd konuşması
Avustralya’nın Brisbane şehrinde, 13 Safer 1427 / 13 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilen “Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’yi Yad Programı”nda, Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi’nin yaptığı konuşmayı yâd günü vesilesiyle istifadenize sunuyoruz.

Tokat’ta M. Es’ad Coşan Hocaefendi’yi Yâd Programı
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumlarının hicri 78. yılında, Tokat Çevre ve Kültür Derneği öncülüğünde Tokat’ta düzenlenecek programla yâd edilecek.

Merhum M. Es’ad Coşan Hocaefendi sosyal medyada dünya gündeminde…
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 78. Yıldönümü vesilesiyle yad ediliyor.

Tekirdağlı Mustafa Feyzi Efendi yâd edildi
Tekirdağlı Mustafa Feyzi Efendi, geçtiğimiz hafta sonu Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen panelle yâd edildi. Mahmud Es’ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin Tekirdağ Sosyal Gelişim Derneği ile birlikte “Tekirdağ Büyüklerini Yâd Ediyor” başlığıyla düzenlediği panele Tekirdağ ve çevre illerden yoğun bir katılım oldu.

Kahramanmaraş Büyüklerini Yâd Etti
Mahmud Es’ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi ile Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, son asırda Kahramanmaraş’ın ilim ve irfan hayatını derinden etkileyen Darendeli Muhammed Hilmi Efendi’yi anma programı tertip etti. Bölgenin manevi değerlerini ve önderlerini unutmamak, toplumda farkındalık oluşturmak ve sonraki nesillere önemli şahsiyetleri gereği gibi tanıtabilmek amacıyla ...

M. Zâhid KotkuHocaefendi görev yaptığı Bursa İzvat Camii’nde yâd ediliyor
20. yüzyılın önde gelen mürşidi kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocefendi, doğumlarının Hicri yıl dönümde, Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği BİKAÇED, BURHAD ve İrfan Gençlik tarafından tertip edilecek bir programda sevenleri tarafından yâd edilecek.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi dualarla yâd edildi
Mahmud Es’ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz, “Hocamız, ideal insan modeli ortaya koyma amacı gütmüştür. Müslümanların ve bütün insanlığın İslam ile itibara kavuşmasını sağlamaya çalışmıştır. Müslümanların problemleri temel çilesidir. Hem eserleriyle hem de şahsiyetiyle tanınmıştır, tanınacaktır” dedi.

Denizli büyüklerini yâd etti
Mahmud Es‛ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi ile Denizli Gülistan Kültür ve Çevre Derneği, ortak değerlerimizin yeniden hatırlanması, kültürel ve irfanî hayatımıza emek veren âbide şahsiyetlerin hayırla yâd edilmesi adına önemli bir program tertip etti. Bu bağlamda bir vefa örneği olarak 15. yy. şairlerinden ve Denizli’nin büyüklerinden Honazlı Hatiboğlu Muhammed, düzenlenecek bir panelle yâd edildi.

M. Zâhid Kotku Hocaefendi görev yaptığı Bursa İzvat Camii’nde yâd ediliyor
20. yüzyılın önde gelen mürşidi kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocefendi, doğumlarının Hicri yıl dönümde, Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği BİKAÇED, BURHAD ve İrfan Gençlik tarafından tertip edilecek bir programda sevenleri tarafından yâd edilecek.

M. Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendi dualarla yâd edildi
21. yüzyılın önde gelen mürşid-i kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin Hicri 123. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve özel programlarla yâd edildi. Zâhid Kotku Hocaefendi, AKRA’da gün boyu özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii'nde sevenleri tarafından yâd edildi.