10 Zilka'de 1444 | 30 Mayıs 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

M. Zâhid Kotku Hocaefendi görev yaptığı Bursa İzvat Camii’nde yâd ediliyor

Son Güncelleme: 20 KASIM 2015 - TSİ 21:42

20. yüzyılın önde gelen mürşidi kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocefendi, doğumlarının Hicri yıl dönümde, Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği BİKAÇED, BURHAD ve İrfan Gençlik tarafından tertip edilecek bir programda sevenleri tarafından yâd edilecek.

Gönüller Sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi’nin doğumlarının 122. yılı, ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 80. yılı vesilesiyle Bursa İzvat (Çukurca) Camii’nde düzenlenecek yâd programı Hicri 10 Safer 1437, Miladi  22 Kasım 2015 Pazar günü öğle namazını müteakip başlayacak.

Abdullah Işık ve Cem Kara'nın çeşitli yönleriyle M. Zâhid Kotku Hocaefendi’yi anlatacağı programa katılacak olanlar için Bursa Ördekli Kültür Merkezi önünden İzvat Camii’ne toplu ulaşım imkanı sağlanacak.  

Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği BİKAÇED ile birlikte yâd programını organize eden İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Bursa Rabia Hatun Hanımlar Derneği yetkilileri Bursalı gönül dostlarını ailece yâd programına davet ettiler.

Programla ilgili detaylı bilgi http://www.bikaced.org/ adresinde yer almakta.