10 Rebi'ül-evvel 1442 | 27 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Hocaefendi Avrupa'da yâd ediliyor

Son Güncelleme: 25 KASIM 2016 - TSİ 14:22

İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumlarının hicri 81. yılında Hicri 26 Safer, Miladi 26 Kasım Cumartesi günü Almanya'nın Mannheim şehrinde ve Hicri 27 Safer, Miladi 27 Kasım Pazar günü Danimarka’nın başkenti Kopenhag´da dualarla, hatimlerle ve özel programlarla yâd ediliyor. 

İlk program Mannheim‘da

Vision Zinde Derneği’nin hazırladığı, Fütüvvet Derneği, Mahmud Es`ad Coşan Arastırma Merkezi ve Akra FM’in de destek verdiği Almanya´daki programda, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bilal Baş, "M.Es´ad Coşan ve Güzel Ahlak" başlığıyla bir konferans verecek. Programda ayrıca Ankara Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Fatih Koca tasavvuf musikisi konseri verecek.

Reiss-Engelhorn-Museum, D5, 68159 Mannheim adresinde, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Saat 17:00’de gerçekleşecek ilk programda ayrıca “Çizgilerle Kırk Hadis Sergisi” ve Es’ad Coşan hocaefendinin Server Yayınları’ndan çıkan eserleri misafirlerin istifadesine sunulacak.

Organize ile ilgili genis bilgi www.mec-yad.eu adresinde yer almakta.

İkinci program Kopenhag´da

Kopenhag´da faaliyetlerini sürdüren Danishmend Derneği'nin organize ettiği ikinci programda yine Doç.Dr. Bilal Baş, “M.Esad Coşan ve Güzel Ahlak“ konulu konferans verecek.

Ardından Prof. Dr. İsmail Göğenur, “Anılarla M.Esad Coşan Hocaefendi“ konulu sunumla Hocaefendinin hayatta iken Danimarka seyahatleri esnasında ardından bıraktığı anıları katılımcılarla paylaşacak.

Program Vingelodden 1A, Kopenhag adresinde 27 Kasım 2016 Pazar saat 18.00´de başlayacak.