10 Rebi'ül-evvel 1442 | 27 Ekim 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Almanya Visionzinde Gençlik izcileri, ilk kampını tamamladı

Son Güncelleme: 25 MAYIS 2015 - TSİ 11:22

Almanya'da Visionzinde Gençlik'e bağlı olarak yürütülen izcilik çalışmaları kapsamında Visionzinde Gençlik İzcilik Birimi, haftalık ünite çalışmalarına başlamasının ardından ilk kulüp kampını gerçekleştirdi.

İngolstadt İdeal Derneği'nin organize ettiği Kulüp Kampı 15, 16, 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Almanya Bayern Eyaleti İngolstadt şehri yakınlarında Wellheim’da yapıldı. Kulüp Kampına Almanya'nın farklı şehirlerinden 70 izci ile 30 lider katıldı. Türkiye’den Mehmet İshak Mazı ve Şükrü Uyar liderlerin yönettiği kamp başarıyla tamamlandı.

Kampta bayrak ve teftiş töreni, düğüm, okçuluk, dart, teknik iz işaretleri istasyonlarında eğitimler verildi. Akşam düzenlenen kamp ateşi faaliyetinde izciler yeteneklerini sergilediler. Sabah yürüyüşü, spor ve izcilik oyunları ile dolu dolu bir kamp gerçekleştirildi.

Visionzinde Gençlik İzcilik Birimi'nden yapılan açıklamada; “İlk defa izcilik kampına katılan izci ve liderlerin heyecanı görülmeye değerdi hakikaten. Endişeyle kampa katılan izcilerin vedalaşırken ellerimize sarılıp öpmeye kalkması bizi duygulandırdı. Ayrıca velilerden çok olumlu geribildirim aldık. Ayrıca kampı yöneten liderlerimize, kampa verdikleri destek için Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne ve Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne çok teşekkür ederiz.” denildi.