28 Zilka'de 1443 | 27 Haziran 2022 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

'Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3' büyük ödülleri sahiplerini buldu

Son Güncelleme: 6 MAYIS 2015 - TSİ 13:40

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu’nun birlikte gerçekleştirdiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” kapsamında yapılan “İdeal İnsan Son Peygamber’in (sas) Hayatı” konulu bilgi yarışmasının Türkiye geneli büyük ödülleri, sahiplerini buldu.

İstanbul ve Türkiye geneli ödülleri takdim edildi

İstanbul Sosyal Gelişim Derneği'nin organizesiyle 13 Receb 1436 - 02 Mayıs 2015 Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi'nde icra edilen ödül töreninde, hem İstanbul derecesi yapanlara, hem de Türkiye genelinde dereceye girenlere ödülleri ayrı ayrı takdim edildi.

Çok sayıda etkinlik düzenlendi

Konser, sinevizyon, Son Peygamber Platformu karikatür sergisi, kitap standları gibi farklı etkinliklerle zenginleştirilen "İdeal İnsan (sas)" temalı programda 18 umre ve 18 bin TL para ödülüyle birlikte muhtelif hediyeler de sahiplerine ulaştırıldı.
Üsküdar Gülnuş Valide Sultan Camii müezzini Hafız Ahmet Uzunoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ödül gecesi programı, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk'ün selamlama konuşmasıyla devam etti.

Adem Öztürk konuşmasında; “Önce hassas bir çalışmayla yarışma kitabı olan, “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” isimli siyer kitabını belirledik. 720 sayfalık kitaptan Türkiye ve Dünya çapında yarışma tertiplemeye niyet etmek çok büyük bir cesaret işiydi. Nihayetinde yüzbinleri aşan sayılarla kayıt aldık, bunun için son derece mutlu ve memnun kaldık. Türkiye'nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonunu, yüzde 100 gönüllülerle birlikte organize ettik. Tabiri yerindeyse ufka yolculuğumuzu, cennet yolculuğuna çevirdik. Bu organizasyonumuzun başarıyla gerçekleştirilmesinde katkı ve değer katan 'çok büyük bir kadro var', ben huzurlarınızda sırasıyla teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Son Peygamber Platformu Başkanı Yahya Özkul ise konuşmasında; “İnsan olarak yaratılan, âlemlere rahmet olarak gönderilen, en hayırlı kul, Son Peygamber'in (s.a.v) hayatını konu alan, kaybedeni olmayan yarışmanın kazanan dostları!” hitabıyla, Son Peygamber Platformu adına selamlayarak katılımcıları bilgilendirdi.
Programın devamında önce, İstanbul il ödülleri A, B ve C kategorileri olmak üzere derece sahiplerine takdim edildi.

Büyük ödül sıralaması

Sonrasında ise Türkiye geneli A, B, C, D ve E kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri ayrı ayrı takdim edildi. Sıralama ise A kategorisinde birinci Meryem Sezgin (Aksaray), ikinci Gamze Şabap (Kayseri),üçüncü Ahmet Said Genç (Samsun); B kategorisinde birinci Ömer Altun (Antalya), ikinci Osman Nuri Koyun (Konya), üçüncü Erencan Yazan (Yozgat); C kategorisinde birinci Yusuf Dal (Tokat), ikinci Fethiye Koyuncu (Trabzon), üçüncü Emine Unkan (İstanbul); D kategorisinde birinci Şura Kavuştu (Ankara), ikinci Yıldırım Bayır (Manisa), üçüncü Haşim Veysel Sarıkaya (Artvin), isimlerinden oluştu.

En genç ve en tecrübeli yarışmacılar da ödüllendirildi

Yarışmanın en genç katılımcısı olan 7 yaşındaki Rüveyda Altuntaş (İstanbul) ile en tecrübeli katılımcısı 87 yaşındaki Asiye Makaracı'ya da (Zonguldak) ödüllerinin takdim edilmesiyle program tamamlandı.