23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

MEC Vakfı’nın 9. uluslararası kurban organizasyonu devam ediyor

Son Güncelleme: 6 EKİM 2014 - TSİ 10:28

Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı, bu yıl "unutulanı seç" çağrısıyla düzenlediği 9. uluslararası kurban organizasyonuyla kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmetine devam ediyor.

Avustralya’daki Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu yılki organizasyonumuzda küçükbaş kurban bedeli 230 Avustralya Doları (Yaklaşık 465 TL), büyükbaş hisse bedeli ise 215 Avustralya Doları (Yaklaşık 435 TL) olarak belirlenmiştirdenildi.

Kurban bağış ve vekâlet işlemleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Kurban organizasyonuna özel olarak bu yıl ilk kez tasarlanan www.unutulanisec.org ile vakfın internet sitesi www.mecvakfi.org adresini ziyaret edenler, kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgi edinebiliyor ve kredi kartıyla kısa sürede kurban bağışında bulunabiliyorlar. İşlem sonucu alınan referans numarası, kayıt, vekâlet ve ödeme işleminin tamamlandığını göstermektedir. 

Avustralya’da faaliyetlerini sürdüren Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, son 8 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yakın ilgiye ve yardıma ihtiyaç duyan, günde 1 doların altında gelirle hayata tutunan gerçek ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye yardım elini uzattı ve kurban etlerini ilk elden dağıttı. 

Detaylı bilgi ve kurban bağışı için www.unutulanisec.org ve www.mecvakfi.org sitelerini ziyaret edebilirsiniz.