6 Rebi'ül-evvel 1444 | 2 Ekim 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

AKRA FM'e 'Engelli Dostu Radyo' ödülü

Son Güncelleme: 3 NİSAN 2012 - TSİ 14:16

Engellilerin sorunlarını gündeme getirip çözüm öneriler geliştirme yönünde faaliyetlerini sürdüren Canda Özür Olmaz Derneği, engellilerin hayatlarını kolaylaştıran yayınları nedeniyle AKRA FM’e “engelli dostu radyo” ödülü verdi.

 

Canda Özür Olmaz Derneği'nce, ödül töreni öncesinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde 'Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmada Yeni Açılımlar Paneli'' gerçekleştirildi. Panelistler, engellilerin eğitiminde karşılan zorlukları ve çözüm yollarını tartıştı.

Panelde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, görevlerinin, eğitimin ulaşmadığı hiçbir ferdin kalmaması olduğunu belirterek, bunun özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri de kapsadığını vurguladı. Zübeyir Yılmaz, her yıl en az 250 bin öğretmene, bulundukları okullarda interaktif eğitim vermek üzere çalıştıklarını ifade etti.

Panel sonunda engellilerin yaşamını kolaylaştıranlara ödülleri törenle takdim edildi. Törende AKRA FM'e, 'Hayata Renk Katanlar' programıyla toplumda engelli bilinci oluşturduğu ve engellilerin kişisel gelişimine katkıda bulunduğu için 'Engelli Dostu Radyo' ödülü verildi. Ödülü AKRA FM Genel Müdürü Naim Güleç aldı.

AKRA FM