13 Safer 1442 | 1 Ekim 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

BİNDER Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
‘Peygamberimiz mutlak hakikati aktardı, bize düşen sadâkattir’
BİNDER'in düzenlediği “es-Sâdık” temalı mevlid kandili programında konuşan Doç. Dr. Ekrem Demirli, “Peygamber Efendimiz, Allah’u Teâlâ’nın lütfüyle mutlak hakikati tam gördü, doğru bilgilere eksiksiz ulaştı, bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde bize aktardı. Bize düşen ona sadakat göstermektir, sıddıklık makamına ulaşmaya gayret etmektir” dedi.

Tokat’ta Mevlid Kandili: es-Sâdık Aleyhisselam
Tokat Çevre ve Kültür Derneği, Peygamber (sas) Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü haftası olması vesilesiyle 19 Rebiülevvel 1433, 11 Şubat 2012 Cumartesi akşamı, 26 Haziran Kültür Sarayı’nda “es-Sâdık” temalı kandil programı tertip ediyor. Programda Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Abdullah Karaman’ın konuşma yapacak.

Sosyal Çalışmalar İçin Dijital Dünya Analizi…
İnsan ve Çevre Derneği Binder tarafından organize edilen “Sosyal Çalışmalar İçin Dijital Dünya Analizi” programı, İstanbul ve yakın illerdeki 30’e yakın sivil toplum kuruluşunun yönetici ve üyelerinin katılımıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşlarının dijital gelişmelere kayıtsız kalamayacağını belirten Zinde Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Emin Çınar,

Kutlu Veladetin İhyası: Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1436, 2 Ocak 2015 Cuma akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” temalı kandil programı tertip edildi.

Kutlu Veladetin İhyası: el-Muslih - O Islah Edendir (sas)
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1437, 22 Aralık 2015 Salı akşamı, Fatih’teki Eminönü Yeni Camii’nde “el-Muslih – O Islah Edendir (sas)” temalı kandil programı tertip ediyor.

Mevlid Kandilinde el-Muslih (sas) idrak edildi
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1437, 22 Aralık 2015 Salı akşamı, Fatih’teki Eminönü Yeni Camii’nde “el-Muslih – O Islah Edendir (sas)” temalı kandil programı tertip etti. İstanbul’daki programın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki camilerde el-Muslih programları tertip edildi.

Başakşehir'de Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma konferansı
İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Kur'an-ı Kerim'in okunması, anlaşılması ve yaşanması idealini gerçekleştirme hedefine yönelik bir konferans tertip ediyor.

Mevlid 1438 : El-Müstakîm -İstikamet Üzere Dosdoğru Olan (s.a.s)
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1438, 11 Aralık 2016 Pazar akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Müstakîm – İstikamet üzere dosdoğru olan (s.a.s).” temalı kandil programı tertip ediyor.

AKRA’dan Mevlid Kandili Özel: El-Müstakîm (SAS)
21 yüzyılda insanlık, hayatı boyunca istikamet üzere dosdoğru olan Peygamber (SAS) Efendimizi özlüyor… Server-i Ser Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’in dünyaya teşriflerinin yıldönümünü AKRA’da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz.

Mevlid 1438-el Müstakim programı İstanbul'da icra edildi
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1438 akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Müstakîm - İstikamet üzere dosdoğru olan (s.a.s)” temalı kandil programı tertip edildi.