4 Şevval 1445 | 13 Nisan 2024 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ekonomi

Ana Sayfa Haber Ekonomi

Tedavide SGK farkı internetten öğrenilecek

Son Güncelleme: 21 MAYIS 2012 - TSİ 10:39

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu ay sonuna kadar hizmete sunulması planlanan internet sayfasına giren vatandaşların, özel hastanelerde en fazla ne kadar ilave ücret ödeyeceklerini anında öğreneceklerini bildirdi.

Hastaneni seç, doktoruna ulaş” sloganıyla hazırlanan internet sayfasına, vatandaşların şifresiz olarak girebileceğine işaret eden Bakan Çelik, şunları söyledi: ”Vatandaşlar, özel sağlık hizmet sunucularında verilen sağlık hizmetlerine SGK’nın ödediği miktarı görebilecek. Herhangi bir özel hastaneye gidildiğinde yaptırılacak ameliyat veya muayene gibi herhangi bir işlem için ödenecek tutarlar bu web sayfasından anında öğrenilebilecek.”

Projenin ikinci aşamasında, siteye erişimi artırmak amacıyla android işletim sistemiyle çalışan kioskların ve tabletlerin özel hastanelere konulacağına işaret eden Çelik, bilgilere cep telefonlarından da ulaşılabilmesi için çalışmalar yapıldığını kaydetti. İnternet sayfasında yer alan ”hastane arama” butonuna basıldığında, SGK’nın 81 ilde anlaşmalı olduğu tüm hastanelerin ve dal merkezlerinin bilgilerine ulaşılabilecek. ”Doktor arama” butonu kullanılarak doktorun adı ve soyadı ya da şehir ve branş bilgileri girilerek de arama yapılabilecek.

Milliyet