1 Zilhicce 1443 | 30 Haziran 2022 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ekonomi

Ana Sayfa Haber Ekonomi

Çiftçilere makina-ekipman desteği

Son Güncelleme: 31 TEMMUZ 2012 - TSİ 10:05

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticilere makine ve ekipman alımında sağlanan yüzde 50'lik hibe desteği için son başvuru tarihinin 3 Ağustos olduğunu bildirdi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ"in 3 Temmuz'da yayımlandığını hatırlattı.

Bayraktar, hibeye esas yatırım tutarının gerçek kişiler için mal başına 50 bin lirayı, tüzel kişiler için ise mal başına 100 bin lirayı geçemeyeceğini bildirdi. Bayraktar, süt üretici birliklerinin ise 100 bin liralık yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabileceklerini ifade etti.

Çiftçilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için müracaatlarını eksiksiz ve zamanında yapmalarının önemine değinen Bayraktar, hibe desteğinden yararlanmanın şartlarının, tam ve ayrıntılı olarak il proje yürütme birimlerinden öğrenilebileceğini,uygulama rehberi, başvuru formları ve bilgilendirici dokümanların il müdürlüklerinden sağlanabileceğini kaydetti.

Dünya