16 Cemaziyelevvel 1445 | 30 Kasım 2023 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Antalya ve Kayseri'de Es-SÂDIK programları

Son Güncelleme: 31 MART 2012 - TSİ 10:30

Kayseri Eğitim Kültür Ahlak ve Çevre  Derneği, Peygamber (sav) Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıldönümü vesilesiyle bugün (31 Mart 2012 Cumartesi) saat 20.00’de Kayseri il özel idare konferans salonunda  “es-Sâdık” temalı bir program tertip ediyor. 
Programda, Kur’an, sünnet perspektifinde ve yaşadığımız çağa yansıması gereken yönleriyle Hz. Peygamber’in (sav) sıdk ve sadakat vasfı ele alınacak.
Es-Sadık (sas) programıyla doğruluk ve sadakat temaları işlenerek dilde, düşüncede, inançta ve amelde sadık bireyler olmanın önemi vurgulanacak.
Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Akpınar’ın vereceği konferansın yanında programda Kuran-ı Kerim ve meali, ney ve nat-ı şerif dinletisi ile sinevizyon gösterileri de yer alacak.
Antalya'da Es-SADIK Aleyhisselam programı
Antalya Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, Kutlu doğum haftası münasebetiyle bugün (31 Mart 2012 Cumartesi) saat 20:00'de “Es-Sadık (sas.)” temalı Kutlu Doğum programı tertip edecek.
Son yıllarda düzenlediği özgün Mevlid Kandili programlarıyla dikkat çeken Antalya Ahlak Kültür ve Çevre Derneği,  geçen sene düzenlemiş olduğu “El-Beşîr(sas)’’ Kutlu Doğum programından sonra bu yıl da Peygamber Efendimiz’in “Es-Sadık (sas.)’’ vasfını anlatan bir program düzenleyecek.
Kepez Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek programda, Peygamber Efendimiz’in  (sas.)“Es-Sadık (sas.)” ismine vurgu yapılacak.
Sunuculuğunu Cemalettin TÜL’ün yapacağı programda, Kur’an-ı Kerim ve Meali ziyafeti, görsel izletiler, hitabet ve ilahiler yer alacak. Peygamber aşığı misafirleri, Necmettin NURSAÇAN’nın Peygamberimizin “Es-Sadık (sas)” (O özü sözü bir olandır) konulu konuşması ve Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Ender Doğan konseriyle, yine çok özgün ve özel bir gece bekliyor.