5 Zilka'de 1442 | 16 Haziran 2021 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mevlid Kandili  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Mevlid-i Şerif Kandili
Olgun ve arif Müslümanlar çok iyi bilirler ki Resûlullah ve Habibullah olan Muhammed-i Mustafâ Efendimiz’i derinden ve içten sevmek, İslâm’ın özü, aslı ve temelidir. Bunu kavrayamamış, kalbi aşk-ı Muhammedî ile yanıp tutuşup nurlanmamış bir kişi gerçek mü’min değildir. O, peygamberlerin en üstünü ve en güzelidir, insanlığın baş tacıdır, iki cihan serveridir, Allah’ın âlemlere rahmetidir. Gönüllerin sultanı ve tabibi, günahkâr mü’minlerin şefaat ümididir.

Mevlit Kandili'nde camiler doldu taştı
Müslümanlar dün gece Peygamberimizin alemi şereflendirmek için dünyaya gelişini kutlamak için camilere akın etti. Camileri dolduran müminler, ümmet için dua etti. Peygamberimiz H.Z. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya geldiği Mevlit Kandili’ni idrak eden Müslümanlar camilere akın etti.

‘Peygamberimiz mutlak hakikati aktardı, bize düşen sadâkattir’
BİNDER'in düzenlediği “es-Sâdık” temalı mevlid kandili programında konuşan Doç. Dr. Ekrem Demirli, “Peygamber Efendimiz, Allah’u Teâlâ’nın lütfüyle mutlak hakikati tam gördü, doğru bilgilere eksiksiz ulaştı, bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde bize aktardı. Bize düşen ona sadakat göstermektir, sıddıklık makamına ulaşmaya gayret etmektir” dedi.

Tokat’ta Mevlid Kandili: es-Sâdık Aleyhisselam
Tokat Çevre ve Kültür Derneği, Peygamber (sas) Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü haftası olması vesilesiyle 19 Rebiülevvel 1433, 11 Şubat 2012 Cumartesi akşamı, 26 Haziran Kültür Sarayı’nda “es-Sâdık” temalı kandil programı tertip ediyor. Programda Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Abdullah Karaman’ın konuşma yapacak.

1434 Mevlid Kandili Özel: el-Mübelliğ (sas)
İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Son Peygamber Platformu öncülüğünde, Peygamber (sas) Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebiülevvel 1434, 23 Ocak 2013 Çarşamba akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Mübelliğ” temalı kandil programı tertip ediyor.

İslam âlemi Mevlid Kandili'ni kutluyor
Bugün, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sas)'in doğduğu gece olan Mevlid Kandili. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AKRA'da Mevlid Kandili
Server-i Ser Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s.) dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1440, 19 Kasım 2018 Pazartesi günü AKRA’da özel programlarla yâd ediyoruz.

'Allah’a ulaşmanın yolu Resûlullah’a sımsıkı sarılmaktan geçer'
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendinin Mevlid Kandili üzerine gerçekleştirdiği sohbeti istifadenize sunuyoruz... "Elhamdülillah bu akşam mübarek gecelerimizden biri. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz hazretlerinin dünyaya teşrif eylediği günün sene-i devriyesi..."

Mevlid kandilinin bu yılki teması: El-Âdil (sas)
Son Peygamber Platformu’nun öncülüğünde İnsan ve Çevre Derneği BİNDER ile İstanbul Sosyal Gelişim Derneği, Peygamber (sas) Efendimizin veladetine özel “El- Âdil” temalı mevlid kandili programları düzenledi. Temalı mevlid kandili programları kapsamında bugüne kadar Peygamber Efendimizin “el-Emîn”, el-Muallim”, “el-Beşîr”, “es-Sâdık” ve “el-Mübelliğ” vasıfları günümüz insanına anlatılmaya çalışıldı.

8 Milyar Salavât-ı Şerife için davet...
Son Peygamber Platformu’nun öncülüğünde Türkiye genelinde gerçekleştirilecek el-Âdil temalı mevlid kandili programlarına manevi hazırlık için davet… Server-i Ser Efendimiz ile kesintisiz iletişim kaynağımız olan salavât-ı şerifeleri, kulların kurtuluşuna vesile olması için 8 milyar insanlık adına söyleyelim…

Tüm Türkiye 'El-Âdil (sas)' mevlid kandili programına hazır
Son Peygamber Platformu’nun öncülüğünde Türkiye’nin birçok şehrinde sivil toplum kuruluşları tarafından Peygamber (sas) Efendimizin veladetine özel “El-Âdil” temalı mevlid kandili programları düzenleniyor.

AKRA FM’den Mevlid Kandili Özel: El-Âdil (sas)
Gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) ve ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin Peygamber Efendimizi anlatan sohbetlerinden ilim adamlarıyla yapılan “el-Âdil” konulu söyleşilere, belgesellerden naat-ı şeriflere kadar birçok programı 12 Rebiulevvel 1435 Pazar günü takip edebilirsiniz.

Kutlu Veladetin İhyası: Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)
Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1436, 2 Ocak 2015 Cuma akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” temalı kandil programı tertip edildi.

Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas) için 8 milyar salavat
Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber’e salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salat-ü selam ediniz. (Ahzab-56) Son Peygamber Platformu'nun, Mevlid 1436 Hayru’l Beşer etkinliği kapsamında başlattığı “8 milyar salavat-ı şerife” kampanyası yoğun ilgi görüyor.

AKRA'dan Mevlid Kandili Özel: Hayru’l Beşer (sas)
Gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) ve ilim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) hocaefendilerin Peygamber (sas) Efendimizi anlatan sohbetlerinden ilim adamlarıyla yapılan “Hayru’l Beşer” konulu söyleşilere, belgesellerden naat-ı şeriflere kadar birçok programı Mevlid Kandili vesilesiyle 12 Rebiulevvel 1436 Cuma günü takip edebilirsiniz.