5 Zilka'de 1442 | 16 Haziran 2021 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

1434 Mevlid Kandili Özel: el-Mübelliğ (sas)

Son Güncelleme: 21 OCAK 2013 - TSİ 12:49

İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Son Peygamber Platformu öncülüğünde, Peygamber (sas) Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebiülevvel 1434, 23 Ocak 2013 Çarşamba akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Mübelliğ” temalı kandil programı tertip ediyor.

Son yıllarda düzenlediği özgün Mevlid Kandili programlarıyla dikkat çeken BİNDER, “el-Emin(sas)”, “el-Muallim(sas)”, “el-Beşir(sas)” ve es-Sadık(sas) kandil özel programlarından sonra bu yıl da Peygamber Efendimiz’in “el-Mübelliğ (sas)” vasfını anlatan bir program düzenliyor.

Mevlid kandili akşamı, İstanbul Fatih’teki Şehzadebaşı Camii'nde gerçekleştirilecek programda, tüm insanlar için rol model olan son nebi Hz. Muhammed Aleyhisselâm ve ona tabi olan ashabının, hayatları boyunca yaptıkları tebliğ çalışmaları ve metotları anlatılacak.

BİNDER’den yapılan açıklamada, El-Mübelliğ (sas) programıyla hedeflenenin, Kur’an-ı Kerim’de insanlara duyurulması ve tebliğ edilmesi buyrulan hususları insanlara bildiren ve duyuran Peygamber Efendimizin bu konuda uyguladığı tebliğ metodunu günümüz insanının daha iyi anlamasının sağlanması olduğu belirtildi.  Açıklamada, tebliğ-bildirme ve duyurma hususiyetinin, kıyamete kadar tüm mü’minlerin üzerlerinde bir vazife olduğunun çağımız insanımıza hatırlatılmasının da amaçlandığı kaydedildi. 

Sunuculuğunu Cemalettin Tül’ün yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerim ve meal ziyafeti, mevlid ve salât-ü selam ile program öncesinde BİNDER tarafından başlatılan “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Kelime-i Tevhid ve 7 Milyar Salavat-ı Şerife” kampanyasının dua bölümleri yer almaktadır.

Yard. Doç. Dr. H. İbrahim Kutlay’ın hitabetinin, Kur’an tilavetinin, mevlidi şerifin, el-Mübelliğ (sas) anlatısının ve veda hutbesinin yer alacağı programda, tasavvuf müziği ekibinin sunacağı ilahilerle Peygamber aşığı misafirler yine çok özgün ve özel bir kandil gecesini idrak edecekler. Türkiye ve dünya genelinde okunan kelime-i tevhid ve salavat-ı şerifelerin kabulü niyazıyla ilahiyatçı-eğitimci Kenan Güneş tarafından yapılacak duaya müteakiben program sona erecek.

Dünyanın her yerinden katılımın olduğu “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Kelime-i Tevhid ve 7 Milyar Salavât-ı Şerife” kampanyasına yoğun ilgi devam etmekte, sürekli güncellenen sayılar www.kutludogum.tv web sitesinden takip edilebilmektedir.

BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından beşincisi olan “el-Mübelliğ (sas)” programı, 12 Rebiülevvel 1434, 23 Ocak 2013 Çarşamba saat 18.20’de başlayacak ve AKRA FM ile www.elmubellig.org, www.kutludogum.tv ve www.akradyo.net sitelerinden canlı olarak yayınlanacak.