18 Muharrem 1444 | 16 Ağustos 2022 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Hocalı katliamına, İİT ve Dışişleri'nden ortak anma

Son Güncelleme: 23 ŞUBAT 2012 - TSİ 09:28

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Forumu ve Dışişleri Bakanlığı, gerçekleştirecekleri etkinlikle Hocalı katliamını anacak. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Forumu, 'Hocalı İçin Adalet' başlıklı uluslararası kampanya çerçevesinde; Hocalı Katliamı'nı, Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilecek bir etkinlik ile anacak.
Dışişleri Bakanlığı Fatin Rüştü Zorlu Konferans Salonu'nda bugün saat 18.00'de düzenlenecek etkinlik kapsamında, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Fatih Ceylan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Hakan Hakyemez, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağırov, İİT Gençlik Forumu Eğitim, Araştırma ve Medya Departmanı Genel Müdürü Nebat Karahanova ile Azeri ve Türk milletvekilleri katılacak.
Etkinlikte, 'Hocalı İçin Adalet' başlıklı uluslararası kampanyanın temsilcileri ile Hocalı Katliamı'ndan sağ kurtulan bazı tanıklar da hazır bulunacak. Hocalı Katliamı'na ilişkin bazı fotoğraf ve resimler, Konferans Salonu girişinde sergilenecek
ZAMANONLİNE