6 Rebi'ül-evvel 1442 | 23 Ekim 2020 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

'Kadınlara ancak kerim insanlar saygı gösterir'

Son Güncelleme: 10 MART 2012 - TSİ 13:44

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Kadınlara ancak kerim insanlar ikramda bulunur, saygı gösterirler. Kadınları ancak düşük insanlar küçük görürler." dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, Van ve Erciş depreminde zarar gören kadınlar için yemek verdi. Ankara'da, Karayolları, Devlet Demir Yolları ve Gençlik ve Spor Bakanlığının misafirhanelerinde kalan depremzede kadınlar için Başkanlık merkez binada verilen yemeğe katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, hayatın bir imtihan olduğunu belirterek, deprem gibi felaketlerin ise imtihan içinde imtihan olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yaşanan deprem felaketinin çok zorlu bir imtihan olduğunu belirterek, bu tür felaketlerin en büyük ilacının sabır olduğunu kaydetti.
Önemli olanın yüreklerde, gönül dünyalarında ve inanç dünyalarında bir depremin meydana gelmemesi olduğunu söyleyen Başkan Görmez, "Depremleri yorumlarken iki şeyi göz ardı etmeyelim. Birincisi, yaratıcıyı yok saymayalım. İkincisi ise insanların ihmallerini, kusurlarını yok saymayalım.
Van ve Erciş depremi, bizim birbirimize kardeş olduğumuzu ortaya çıkardı. Tüm Türkiye'de hatta Avrupa'da yaşayan millet varlığımız bu depremde tek yürek olarak kardeşliği pekiştirdi." dedi. Depremde zarar görenlerin en kısa zamanda evlerine, eşlerine dönmeleri duasında bulunan Görmez, "Kadınlara ancak kerim insanlar ikramda bulunur, saygı gösterirler. Kadınları ancak düşük insanlar küçük görürler." diye konuştu.
Milli Gazete