14 Rebi'ül-ahir 1441 | 11 Aralık 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Kocaeli'de Kutlu Doğum özel programı: es-Sadık

Son Güncelleme: 30 NİSAN 2012 - TSİ 16:28

Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği, Peygamber Efendimizin (S.A.S.) dünyayı teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde 30 Nisan 2012 Pazartesi akşamı, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde “es-Sadık O, özü sözü bir olandır” temalı anma programı tertip ediyor.
Son yıllarda düzenlediği özgün anma programlarıyla dikkat çeken Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği, el-Emîn (sas), el-Muallim (sas) ve el-Beşir (sas) kandil özel programlarından sonra bu yıl da Peygamber Efendimiz’in “es-Sadık (sas)” vasfını anlatan bir program düzenliyor.
İzmit Yahyakaptan’daki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek programda, Peygamber Efendimiz’in sadakati, es-Sadık’tan ne anlamamız gerektiği ve es-Sadık’ın kim olduğuna vurgu yapılacak.
Dernek yetkililerince yapılan açıklamada "Es-Sadık programıyla hedeflenen, Peygamber Efendimizin sadakatinden yola çıkarak, günümüz insanının günlük koşuşturma içinde dikkat etmediği, Allah’a (c.c.) verdiği söze sadık olması, dostlarına verdiği sözlere sadık olması, ticaretinde doğruluğa sadık olması, yönetici ise adalete sadık olması, ailesine, eşine sadık olması ile ilgili Hz. Peygamber(sas)’den yola çıkarak “sadakati” insanlığa yeniden hatırlatmaktır." denildi.
Programda ayrıca Kocaeli’deki lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sunu Yarışması’nın ödülleri de verilecek. 16 Nisan’a kadar gönderilen eserlerin jüri değerlendirmesi sonrasında 1.olan eser sahibine Iphone 4, 2.olan eser sahibine Ipad 2, 3.olan eser sahibine Netbook hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren diğer eserlere de mansiyon ödülü olarak dijital fotoğraf makineleri ve sürpriz hediyeler verilecek.
Müzik yönetmenliğini Şükrü Fırat’ın, sunuculuğunu Cemalettin Tül’ün yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerîm ziyafeti, belgesellerin yanı sıra şiirler de yer alacak. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Pişgin’in “Es-Sadık” Kimdir?” konulu hitabeti, ve Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğunun konseri ile Peygamber aşığı misafirler, yine çok özgün ve özel bir gece yaşayacaklar.
Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği’nin geleneksel hale getirdiği özgün anma programlarından olan es-Sadık programı 30 Nisan 2012 Pazartesi  Saat 20.30’da başlayacak ve 130 dakika sürecek.