1 Zilhicce 1443 | 30 Haziran 2022 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

Ramazan ayı AKRA ile daha güzel...

Son Güncelleme: 7 TEMMUZ 2014 - TSİ 11:15

AKRA FM, Ramazan ayına özel hazırladığı 30 farklı programdan oluşan yayın akışıyla yine dopdolu.  Ramazan ayında Harem-i Şerif’ten 24 saat kesintisiz canlı yayın www.akradyo.netten bu yıl da kesintisiz şekilde takip edilebilecek.  

Türkiye genelinde kurulu 300’ün üzerindeki vericisi sistemiyle yaklaşık 500 il ve ilçede radyo severlerle buluşan, internet üzerinden ise 100’dan fazla ülkeden radyo dinleyicileri tarafından takip edilen AKRA FM, Ramazan ayıyla birlikte geleneksel yeni yayın dönemini başlattı. Ramazanla birlikte 30 farklı program radyo severlerle buluşurken, AKRA’da devam etmekte olan programlarının birçoğunun içeriği de Ramazan ayına özel hazırlanıyor. AKRA FM’in bu yılki Ramazan teması: “Farkındalık ve Değişim…”

Ramazan boyunca saat 19.00’da başlayan İftar Sofrası’nda her gün Türkiye’nin en önde gelen ilim adamları Ramazana dair düşüncelerini anlatıyor.

İşte 30 gün sürecek Ramazan ayına özel hazırlanan 30 farklı programın gün ve saatleri:

Her gün saat 01.30’de, 04.30’da ve 11.30’da 3 farklı tilavetle Hatmi Şerif,
Her gün 05.30’da, 12.30’da, 24.00’te Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim Meali
Her gün 14.55’te ve 21.55’te çeşitli dillerde ayeti kerime meallerinin yer aldığı Kur’an’dan Cihana,
Her gün 07.30’da ve 18.30’da Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi’nin sohbetleri,
Her gün saat 09.30’da, 15.00’te, 18.45’te 21.10’da ve 03.00’te Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan Sohbetleri
Her gün 21.45’te Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazanla ilgili kaleme aldığı Başmakaleler,
Her gün 16.10’da ilim adamlarının konferanslarıyla Yaşayan İslam
Her gün 22.00’de 40 Hadis
Her gün 07.00’de farklı ülkelerden kârîlerin okuyuşlarıyla Yaşayan Kıraatler
Her gün 11.20’de Ramazan Fıkhı
Her gün 17.50’de The Fiqh of Ramadan
Her gün 15.40’de ilim adamlarının anlatılarıyla Muhabbeti Ramazan
Her gün 10.55’te Ramazanda Bilinçli Beslenme
Her gün 11.10’da Ramazanda Sağlığımız
Her gün 09.55’de onbir ayın sultanına has tatlarıyla Ramazan Menüsü
Her gün 20.50’de Ramazanın vazgeçilmezleri Hacivat-Karagöz… Nasreddin Hoca…
Her gün saat 15.30’da ilim ve hal ehlinin dilinden Hikmetli Sözler
Hafta içi her gün saat 23.00’de Vakti Şerif Ramazan
Hafta sonu 23.00’te bestelenmiş ilahilerin açıklamalarıyla Gönülden Dile
Cuma, cumartesi ve pazar günleri 17.10’da müfessirlerin hayatlarının anlatıldığı Kur’an Yolunda
Salı ve Perşembe günleri 17.10’da Kur’an ve Kıraat İlmi
Haftasonu 14.10’da Ramazan ve Değişim
Salı 14.10’da Ramazan Bereketi
Çarşamba 17.10’da İmsaktan İftara
Perşembe 14.10’da Ramazanda Sağlıklı Beslenme

Ve… Ramazan boyunca,
Saat 02.30’da oruca niyetlendiğimiz Sahur Vakti,
Saat 19.00’da vuslata erdiğimiz İftar Sofrası…
Ayrıca İrfan Saati, Seyri Hayat, Şen Haneler, Edebi Hafızamız, AKRA’daşım, Bir Konu Bir Soru programları Ramazan özel bölümleriyle misafiriniz oluyor.

RAMAZAN ÖZEL SAYFASI
AKRA FM’in Ramazan ayına özel hazırladığı web sayfasında ise Kur’an-ı Kerimi okumak ve dinlemek, mealini okumak ve dinlemek, Kur’an hakkında detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. Ramazanın ilk günü aktif olacak web sayfasında yer alan Mehmed Zahid Kotku (rh.a) Hocaefendi’nin kendi sesinden sohbetleri ile Mahmud Es’ad Coşan (rh.a) Hocaefendi’nin sesli sohbetleri takip edilebiliyor, Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayına yönelik kaleme aldığı makaleleri de okunabiliyor.

İnternet sitesinde ayrıca, imsakiye, hicri takvim, oruç bilgileri, Ramazan fıkhı ve yazıları, Türkiye’de ve dünyada Ramazan gibi birçok başlık altında farklı konularda geniş bilgilere ramazan.akradyo.net‘ten kolayca ulaşılabiliyor.  

KABE’DEN KESİNTİSİZ YAYIN
AKRA FM’in Ramazan ayına özel bir diğer uygulaması ise 24 saat kesintisiz Harem-i Şerif’ten canlı yayın… Web sayfasını ziyaret edenler Kabe-i Şerif’ten aktarılan canlı yayını izlenebiliyor.

Önemli yayın saatleri:

02.00-03.00    Teheccüd Namazı (son 10 gün)
04.15-05.30    Sabah Namazı
12.30-13.00    Öğle Ezanı
15.40-16.00    İkindi Ezanı
19.00-19.20    Akşam namazı
20.20.22.30    Yatsı Namazı ve Teravih

İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Düzce, Bolu, Yalova ve Bursa’dan 107.6 Mhz frekansından, diğer il ve ilçelerde farklı frekanslardan dinlenilebilen AKRA FM, Türkiye’de interneti en etkin kullanan radyolardan biri. AKRA FM internet vasıtasıyla 100’e yakın ülkeden takip edilmektedir.

Kur’an’ı Kerim’in indiği Ramazan ayında Rabbimizin mesajını anlayarak okuyalım, okutalım ve olumlu yöndeki değişimler için hayatımıza tatbik edelim…

AKRA FM Ramazan Özel Sayfasını mutlaka ziyaret ediniz…

Ramazan ayınız mübarek olsun…

AKRA

 

RAMAZANA ÖZEL HAZIRLANAN 30 PROGRAMIN DETAYLARI:

1, 2, 3- KUR’AN-I KERİM HATİMLERİ:
“Kur’an okuyunuz, zira Kur’an, kendisini okuyanlara kıyamet gününde şefaatçi olarak gelir” hadisi şerifi gereğince AKRA FM’de Ramazan ayında 3 farklı zaman diliminde hatmi şerif yer alıyor. Kur’an-ı Kerim hatmi, Kâbe imamlarından Abdurrahman es Sudeys tilavetiyle her gece 01.30’da, Ahmet el Acemi’nin tilavetiyle her sabah 04.30’da, Mehmet Emin Ay ve Mehmet Çevik’in tilavetiyle her gün saat 11.30’da başlayacak ve yaklaşık birer saat sürecek.

4- KUR’AN-I KERİM MEALİ HATMİ
Yaratıcımızı tanımak Kur’an-ı tanımakla olur, Kur’an-ı tanımak ise lafzını okumak, manasını anlamak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle mümkündür. Kur’an-ı Kerim’in indiği Ramazanda değerli ilim adamı Dr. Hasan Tahsin Feyizli’nin hazırladığı Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim meali hatim olarak AKRA FM’de yayınlanacak. Her gün bir cüz mealin yayınlanacağı program saat 24.00’te ve 12.30’da kitabını merak edenlerle buluşacak.

5- 40 HADİS
Peygamber (sav) Efendimizin “Ümmetimden kim kırk hadis ezberlerse, Allah azze ve celle onu kıyamet gününde âlimler ve fakihler arasında diriltsin” duasına ve müjdesine mazhar olmayı arzu eden âliminden talibine herkes yüzyıllardır kırk hadis geleneğini devam ettiriyor. AKRA FM, Kur’an-ı Kerim, ilmin ve âlimin önemi, iman, ibadet, güzel ahlak, ticaret ahlakı gibi konu başlıklarında hazırlanan 40 hadis derlemelerini dinleyicilerin istifadesine sunuyor. 40 Hadis programı Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün saat 22.00’de AKRA FM’de dinleyicilerle buluşuyor.

6 – M. ES’AD COŞAN (Rh.A) HOCAEFENDİ’NİN RAMAZAN SOHBETLERİ
İlim, fikir ve gönül önderi merhum M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan özel sohbetleri kutlu ay boyunca AKRA FM’de dinleyicilerin istifadesine sunuluyor. Ramazanın faziletleri, orucun sevabının artması veya azalmaması için dikkat edilmesi gerekenler, iftar ettirmenin önemi ve mukaddes günlerin kıymetinin bilinmesi gibi konuların yanı sıra bu yıl ahlakla ilgili konu başlıklarıyla Es’ad Coşan Hocaefendi’nin dilinden Ramazan sohbetleri her akşam 21.10’da başlıyor. Ayrıca her gün gece 03.00’te, gündüz 15.00’te Hadisler Deryası ile her gün 09.30’da Günün Sohbeti Ramazan özel bölümleriyle dinleyicilerimize hitap edecek.

7- BAŞ MAKALELER RAMAZANA ÖZEL
Merhum M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam, İlim ve Sanat, Kadın ve Aile ile Panzehir dergileri için kaleme aldığı başyazılarından oluşan Başmakaleler serisi, AKRA FM’de sesli kitap haline getirildi. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayına özel kaleme aldığı başmakaleleri kutlu ay süresince her akşam 21.40’da başlayacak.

8- İFTAR SOFRASI
İftar Sofrası’nda Türkiye’nin önde gelen ilim adamlarıyla Ramazan söyleşilerinden yurtiçi ve yurtdışından iftar sofralarına telefon bağlantılarına kadar birçok bölüm yer almaktadır.
Ramazan süresince 30 günde 30 sosyal içerikli konu dinleyicilerle paylaşılmaktadır.

Konu başlıklarından bazıları şöyle: Kur’an, hadis, ramazan, oruç, iftar, sahur, cömertlik, dua, hayırseverlik, güzel ahlak, İslam kardeşliği, Müslümanların birlik ve beraberliği, din kardeşliğinin önemi, değişim ve farkındalık…
İftar Sofrası programında, “Çocuk Kalbinde Ramazan”, “Ramazan Haberleri”, “Ramazan Sözlüğü” ve “Ahmet Yesevi Divanı’ndan Seçmeler” isimli yeni bölümler de dinleyicilerle buluşacak.  İftar Sofrası her gün saat 19.00’da başlayıp iftar vaktine kadar devam edecek.

9- SAHUR VAKTİ
Sahur Vakti programında, Ramazan süresince farklı konular gündeme getirilecek. Programda Peygamber Efendimizin Ramazan günlüğü, naat-ı şerifler, Ramazan medeniyeti, kayıp Ramazan sayfaları, dünyada Ramazan, unutulan sünnet itikaf, Mesneviden seçmeler ve güncel Ramazan, değişim ve farkındalık bölümleri yer alıyor. Programda ayrıca İstanbul’da ve Anadolu genelinde ramazan ayı etkinlikleri, ziyarete açılan yerlerle ilgili geniş bilgiler verilecek. Program her gün saat 02.30’da başlayıp imsak vaktine kadar devam edecek.

10- KUR’AN ve KIRAAT İLMİ
İslami ilimler arasında müstesna bir yere sahip olan ‘Kıraat’ ilminin içeriği, tarihsel serüveni, kıraat ekolleri ve kıraat imamlarının hayatları Kuran ve Kıraat İlmi programında…
Program, Ramazan süresince Salı ve Perşembe günleri 17.10’da dinleyicilerle buluşacak.

11- YAŞAYAN KIRAATLER
“Kur’an okuyunuz; çünkü O, kıyamet günü, okuyanlarına şefaatçi olacaktır” (Müslim)
Çeşitli kıraat/okuyuş örneklerine dair bilgilerinin verileceği programımızda, dünyanın farklı ülkelerinde yaşamış/yaşayan seçkin kurra hafızların ve kârîlerin Kuran-ı Kerim okuyuşlarına yer verilmesi ve bu aşırların Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim’den istifade ederek meallerinin dinleyicilere aktarılması planlamaktadır.
Programda; Türkiye’nin yanı sıra Suudi Arabistan, Mısır, Suriye, İran, Kuveyt, Cezayir, Filistin, Yemen, Libya, Lübnan, Fas, Somali, Irak, Yemen, Pakistan,  Çeçenistan, Makedonya, Bosna Herkes, Doğu Türkistan, Özbekistan, Tacikistan, Kazakistan, Azerbeycan, Malezya, Endonezya gibi İslam ülkelerinin kurra hafızlarının Kur’an-ı Kerim okuyuşlarına yer verilecek. 

12- KUR’AN YOLUNDA
Yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim’i hayatının odağına koyan ve ömrünü bu uğurda vakfeden müfessirlerin hayatları belgesel formatında dinleyicilere aktarılıyor. Programda hayatları ve ilmi faaliyetleri anlatılacak müfessirlerden bazıları şöyle:

Ebu Musa El-Eşari, Hasan El-Basri, Muhammed bin Cerir et Taberi, Abdurrahman Muhammed Sülemi, Şihabeddin Sühreverdî, Sadreddin Konevî, Mehmed Vehbi Efendi, Elmalılı Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, İbni Kesir…

13- YAŞAYAN İSLAM
Rabbimiz’in kelâmı ve bir ilahi mesaj olarak Kur’an nedir ve nasıl bir hayat tarzını salık verir?
Sünnett-i seniyyenin hayatımıza yansımaları nasıl olmalıdır?
İslâm’ın özge bir yaşama biçimi olan tasavvuf, hayatı nasıl anlamlandırır? 
Türkiye’nin önde gelen ilim adamlarının konferanslarının yer aldığı Yaşayan İslam programı, Ramazan ayı boyunca her gün saat 16.10’da radyonuz AKRA FM’de…    

14- MUHABBET-İ RAMAZAN
Ramazan ayına özel programlardan olan Muhabbet-i Ramazan’da Türkiye’nin önde gelen ilim adamları eski ramazanları ve günümüz ramazanlarını anlatacak, Ramazanın ruhuna ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklar. İlim adamları ayrıca günümüzde ailelere ve gençlere düşen görevlere de değinecekler. Kur’an ayı olan Ramazanı gerek birey, gerekse ailecek nasıl değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizecekler. Program, Ramazanda her gün saat 15.40’ta dinleyicilerle buluşacak.
Program konuklarından bazıları; Prof. Dr. Hamdi Döndüren, Prof. Dr. Tahir Yaren,  Prof. Dr. Ziya Kazıcı, Prof. Dr. Celal Türer, Dr. Hasan Tahsin Feyizli, Dr. Necdet Yılmaz..
Program, Ramazanda her gün saat 15.40’da dinleyicilerle buluşacak.

15- RAMAZAN VE DEĞİŞİM
Ramazanla birlikte ruhumuzda gerçekleşen değişimin kişiliğimize etkileri, toplumsal değişim ve yenilenmenin hayatımıza yansımaları Ramazanda Değişim programında anlatılıyor.  Serpil Özcan’ın konuk edeceği Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ın, değişimi bir iletişim uzmanı ve eğitimci olarak değerlendireceği program, Cumartesi ve Pazar günleri saat 14.05’de dinleyicilerle buluşacak.

16- RAMAZAN FIKHI
AKRA FM’de Ramazan ayına özel hazırlanan programlardan biri de fıkhi meseleleri içeren Ramazan Fıkhı…  Sahurda nasıl niyet edilmesi gerektiğinden oruçluyken hangi davranışların yanlış olduğuna, orucu bozan hallerden oruçluyken yapılması tavsiye edilen davranışlara kadar birçok konuda Ramazan Fıkhı programı dinleyicileri bilgilendirecek. Program, her gün saat 11.20’de radyo dinleyicilerine seslenecek. Programın ortalama süresi 10 dakikadır.

17- THE FIQH OF RAMADAN
Ramazana ait ilmihal bilgilerinin İngilizce anlatıldığı, seslendirildiği bir programdır…
Programda, Avustralya’dan ilahiyatçı
Mahmud Kürkçü’nün Hanefi fıkhına göre hazırladığı 'Complete Guide to Ramadan' eseri seslendirilerek dinleyicilere aktarılması düşünülmektedir. “The Fiqh of Ramadan” programı her gün 16.45’de dinleyicilerle buluşacak.

18- HİKMETLİ SÖZLER
“Kelâm-ı kibâr, kibâr-ı kelâmest…”
“Büyüklerin sözleri, sözlerin büyükleridir..”

AKRA FM’in Ramazan ayına özel hazırladığı Hikmetli Sözler programında tarihten günümüze ilim ve irfan sahibi önemli şahsiyetlerin ibretli sözleri, tavsiyeleri, temennileri ve duaları dinleyicilere aktarılmaktadır
Programda, Lokman Hekim’den Mevlana Hazretleri’ne, İmam-ı Rabbani Hazretleri’nden Şeyh Sadi Şirazi’ye, Şeyh Edebali Hazretleri’nden Ertuğrul Gazi’ye, Bahaüddin Nakşibendî Hazretleri’nden Aziz Mahmud Hüdai Hazretleri’ne kadar birçok ilim ve hal ehli zevatın tavsiyelerine ve özlü sözlerine yer verilmektedir. 
“Sözün hayırlısı kısa ve yol gösterici olanıdır” düsturundan hareketle hazırlanan program Ramazan ayı boyunca her gün saat 15.30’da radyo dinleyicisiyle buluşacak.


19- EDEBİ HAFIZAMIZ VE RAMAZAN
Programda, Ramazan ile ilgili yazılan manzumeler, Ramazaniyyeler, Ramazan ilâhîleri, Ramazan manileri, Ramazanla ilgili gazel ve rubailer yer alıyor. Edebiyatçıların Ramazan notlarından ve hatıralarından örnekler paylaşılıyor.

20- GÖNÜLDEN DİLE RAMAZAN
Yunus Emre’den İbrahim Tennûri’ye, Mevlana’dan Ali Ulvi Kurucu’ya, Nâbi’den Seyyid Nizam’a kadar pek çok zâtı muhteremin bestelenmiş ilahileri ve açıklamaları Ramazan ayında dinleyicilere sunuluyor. Gönülden Dile programı Ramazan süresince Cumartesi ve Pazar geceleri 23.00’te başlayacak.

21- VAKT- İ ŞERİF RAMAZAN
Başta İslam âlimlerinden ve evliyanın büyüklerinden Hasan Sezai Gülşeni’nin “Divan-i Sezai” eseri olmak üzere divanlardan örneklerin yer aldığı programda sözün hikmeti, nağmenin esrarı yakalanmaya çalışacak.  Vakt-i Şerif Ramazan programı kutlu ay süresince hafta içi her gece 23.00’de dinleyicileriyle buluşacak.


22- İMSAKTAN İFTARA
Güncel Ramazan haberlerin, onbir ayın sultanına dair önemli tavsiyelerin ve önerilerin dinleyicilere hatırlatıldığı bir programdır. İmsaktan İftara programı Ramazan ayında Çarşamba günleri 17.10’da başlayacak.

23- BİR KONU BİR SORU
Sosyal hayatta karşılaştığımız ve merak ettiğimiz konuların uzmanlar tarafından cevaplandırıldığı bir programdır. Ramazana özel konu ve sorularla özel hazırlanan bölümler dinleyicinin istifadesine sunulduğu Bir Konu Bir Soru programı Kutlu ay boyunca her gün 13.50’de ve tekrarıyla 22.50’de dinleyicilerle buluşacak.


24- RAMAZANDA SAĞLIKLI VE DOĞAL HAYAT
Ramazanda sağlıklı beslenme ve bilinçli tüketim için önerilerde bulunulan bir program… Bir ay boyunca vücudumuzda meydana gelen değişiklikler, sindirim bozuklukları, yediklerimize dikkat etmek, mevsimsel beslenme önerileri, Ramazanda diyet, kronik hastalıkları olanların yeme alışkanlıkları gibi konular ayrıntılı bir şekilde dinleyiciye sunuluyor.
Oruç tutmanın vücudumuz için bir nimet olduğu vurgusu yapılan programda, bedenimize sağladığı faydalar, yeme alışkanlığından kaynaklanan obezite rahatsızlığına da çarelerde anlatılıyor. Beden sağlığımızın yanında ruh sağlığımıza etkileri de konuşuluyor.
Uzmanların konuk edildiği program, Ramazan süresince Perşembe günleri 14.10’da dinleyiciyle buluşacak.


25- RAMAZANDA BİLİNÇLİ BESLENME
Ramazan ayında sağlıklı ve bilinçli beslenme tavsiyeleri başta olmak üzere hastaların beslenmesi, mevsimsel gıdalar, zararlı katkı maddeleri gibi konular Ramazanda Bilinçli Beslenme programında anlatılıyor. Program, uzmanların anlatımıyla kutlu ay boyunca hafta içi her gün 10.55’te AKRA FM’de…

26- RAMAZANDA SAĞLIK
Sağlığımız hayatımızın odak noktasıdır. Onbir ayın sultanı Ramazanda, sağlıklı beslenmenin püf noktalarından sağlığımızı ilgilendiren hususlara ve hastaların oruç tutarken dikkat etmesi gerekenlere kadar birçok konu Ramazanda Sağlık kuşağında yer alacak. Ramazanda Sağlık programı her gün saat 11.05’de dinleyicilerle buluşacak.

27-28- HACİVAT-KARAGÖZ / NASREDDİN HOCA
Onlar olmadan Ramazanın tadı çıkmaz. Tarihten günümüze Ramazanları vazgeçilmezlerinden olan gölge oyunu Hacivat-Karagöz bu Ramazan da AKRA FM’de dinleyicilerle olacak. Nasreddin Hoca da kendine özgü nükteleriyle Ramazana ayrı bir tad katacak. Dönüşümlü olarak yayınlanacak program Ramazan ayının son 11 gününde her akşam İftar Sofrası programının hemen sonrasında 20.45’te dinleyicilerle buluşacak.

29- RAMAZAN BEREKETİ
Ramazanın ekonomiye yansımaları, özellikle iftar ve sahurlarda israftan kaçınmak ve itidalden uzaklaşmamak konularında tavsiyelerde bulunacak.

Helal kazançtan helal tüketime giden yolda ibadetin tadını ve sevabını kazanmanın yolları Ramazan Bereketi programında irdeleniyor… Akademisyenlerin ve uzmanların konuk olacağı Ramazan Bereketi programı her Salı saat 14.10'da dinleyicilerle buluşacak.

30- RAMAZAN MENÜSÜ
AKRA FM’de Ramazan ayına özel hazırlanan programda her güne özel yemek menüsü ve yemeklerin tarifleri yer alacak. Ramazan ayı boyunca özellikle israfa karşı alternatif yaklaşımların sunulacağı programda, geleneksel tatların yanı sıra yapılışı kolay yeni lezzetler de anlatılacak.  Ramazan Menüsü, kutlu ay süresince her gün 09.55’de başlayacak.

İÇERİKLERİ RAMAZANA YÖNELİK OLAN PROGRAMLAR

1 - İRFAN SAATİ RAMAZAN ÖZEL
AKRA FM’in sevilen ve yakından takip edilen kuşak programı İrfan Saati, Ramazan ayına özel bölümleriyle kültür ve irfan yolculuğunu tüm hızıyla sürdürüyor.
Sanattan edebiyata, tarihten bilime birçok alanda önemli bilgilerin paylaşıldığı İrfan Saati, Ramazan ayı süresince Salı, Perşembe günleri saat 10.10’da AKRA FM’de…

2 - ŞEN HANELER RAMAZAN ÖZEL
Şen Haneler, Ramazan ayına özel bölümleriyle ilim ve hikmete kapı aralamaya devam ediyor. Ramazan’da sağlıklı beslenme, doğal bitkilerin yararlı kullanımı, Ramazan ayının evlerimize getirdiği huzur ve neşe, çocukların penceresinden onbir ayın sultanı ve sahasında uzman konukların katılımlarıyla Ramazan söyleşileri Şen Haneler’de… Şen Haneler, Ramazan ayı süresince Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 14.10’da dinleyicilerle buluşacak…

3- SEYRİ HAYAT RAMAZAN ÖZEL
Dini konuların yanında edebiyat, kültür, kişisel gelişim ve hayata dair dikkat çekici bilgilerin derlenerek aktarıldığı program Ramazan özel bölümleriyle dinleyicilerle buluşuyor. Ramazanın maneviyatını yakalamak, ibadetlerimizin kabul edilebilir olması için dikkat edeceklerimiz, Ramazanda takvayı arttırmak gibi konu başlıkları öne çıkıyor. Seyri Hayat programı Ramazan ayı süresince Pazartesi, Çarşamba günleri saat 10.10’da AKRA FM’de…

4 - AKRADAŞIM RAMAZAN ÖZEL
AKRA FM’de 6 yıldır miniklerin büyük heyecanla sundukları AKRADAŞIM programı Ramazan ayında da dopdolu bir içerikle yayın akışında yerini alıyor. Programda yaşları 7-14 arasında değişen çocuklar, kendi yaşıtlarına yararlı bilgileri aktarıyor.
Anaokulu ve ilköğretim öğretmenlerinin danışmanlığında hazırlanan AKRA’DAŞIM programı, çocuk güzelliğini gönlünde yaşatan büyüklere de hitap etmektedir.
Birçok kez Türkiye’nin en iyi çocuk programı seçilen AKRADAŞIM, Ramazan’a özel içeriğiyle, Cumartesi-Pazar saat 10.10’da başlıyor.