14 Cemaziyelevvel 1445 | 28 Kasım 2023 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Azerilere MOSSAD uyarısı

Son Güncelleme: 14 ŞUBAT 2012 - TSİ 14:32

İran, Azerbaycan'dan İsrail gizli servisi MOSSAD'ın topraklarındaki faaliyetlerini durdurmasını talep etti. İngiliz Times gazetesi, MOSSAD adına çalışan bir ajana dayandırdığı haberinde, İsrail istihbarat örgütünün İran'a karşı yürüttüğü faaliyetlerinde Azerbaycan topraklarını bir üs olarak kullandığını söylemişti.
İran, İsrail istihbarat servisi MOSSAD'ın Azerbaycan üzerinden İran'la ilgili faaliyetlerde bulunduğunu iddia etti. Tahran yönetiminin bu konuda duyduğu rahatsızlık, İran Dışişleri Bakanlığına çağrılan Azeri büyükelçiye iletildi.
Görüşmede, Bakü yönetiminden MOSSAD'ın faaliyetlerinin önüne geçmesi istendi. İran Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Nükleer bilimadamlarına düzenlenen suikastlarla ilgili olduğu belirlenen bazı kişilerin Azerbaycan'a, oradan da Tel Aviv'e giderek MOSSAD'la işbirliği yaptığı'' öne sürüldü. İngiliz Times gazetesi, MOSSAD adına çalışan bir ajana dayandırdığı haberinde, İsrail istihbarat örgütünün İran'a karşı yürüttüğü faaliyetlerinde Azerbaycan topraklarını bir üs olarak kullandığını söylemişti.
MİLLİ GAZETE