27 Zilka'de 1443 | 26 Haziran 2022 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ekonomi

Ana Sayfa Haber Ekonomi

Filistinli çiftçiler Türkiye'de eğitilecek

Son Güncelleme: 21 KASIM 2011 - TSİ 10:08

Filistinli 15 çiftçiye, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye'de eğitim verilecek. 
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yerli üreticilerin olduğu kadar, dost ve komşu ülkelerin çiftçilerinin eğitim çalışmalarını da önemsediklerini vurguladı. Bu kapsamda TZOB olarak, her zaman Filistin'in ve Filistinlilerin yanında olduklarını, bunu da yaptıkları ziyaretler, yardımlar ve ikili anlaşmalarla gösterdiklerinin altını çizen Bayraktar, şunları kaydetti:
"İsrail'in Filistinliler'e uyguladığı ambargonun sonuçlarına, Filistinli çiftçilerin yapmaya çalıştığı tarımsal üretimi nasıl engellemeye çalıştıklarına Filistin ziyaretim sırasında şahit oldum. Biz Filistinli kardeşlerimize tarımdaki ulaştığımız noktalardaki bütün tecrübelerimizi aktarmaya; onların, her ne olursa olsun, üretim faaliyetini sürdürebilmeleri için elimizden gelen bütün desteği vermeye kararlıyız. 5 milyon üyeli üretici örgütü olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız."
Bayraktar, Bakanlık işbirliğiyle Filistinli 15 çiftçiye verilecek "Modern Sulama Teknikleri" konulu ilk eğitimin 21 Kasım'da başlayacağını ve bir hafta süreceğini de belirterek, teorik bilgilerin sahada uygulamalarının da ele alınacağını bildirdi.
MİLLİ GAZETE